Неділя, 8 Грудня

У підручнику української мови засвітився відомий львівський заклад

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У підручнику української мови 3 класу (автори Пономарьова К. І., Гайова Л. А) користувачі помітили завдання для юних школярів, де висвітлюється популярний львівський заклад “Львівська копальня кави”. Про це в соціальній мережі повідомив львів’янин Євген Лобанов.

Завдання: “у центрі Львова друзі побачили дивну вивіску на кав’ярні. Прочитай її. Поміркуй, що дивного в цьому написі”. Там на прикладі кав’ярні “Львівської копальні кави” пояснюють словникове значення слова “копальня” – “шахта“.

Наступне завдання: прочитати наступний абзац тексту і зрозуміти, чому кав’ярня має саме таку назву.

“Найвідоміша кав’ярня у Львові – «Львівська копальня кави». Львів’яни створили легенду, ніби львівську каву виготовляють не з плодів кавового дерева, а видобувають у копальні, як вугілля. Свою легенду вони відтворили в цій кав’ярні”, – ідеться в підручнику.

До того ж, у згаданому підручнику є згадка про компанію мінеральної води “Моршинська”, яка розливається на Моршинському заводі мінеральних вод «Оскар» на Львівщині, що входить до компанії IDS Group.

Довідка: «Львівська копальня кави» — перша в Україні найдовша кав’ярня-книгарня, створена за легендою над кавовою шахтою просто на площі Ринок. Відкрита в 2011 році. Належить до мережі концептуальних авторських ресторанів «!ФЕСТ».

Львів давно асоціюють із кавою і саме Львівська копальня кави демонструє і реалізовує легенду власне львівської кави. Основа концепції, що кава у Львові — ні що інакше, як корисна копалина, яку видобувають так само, як вугілля чи торф. Ця шахта розповідає історію видатного кавомана світу — Юрія Кульчицького, увесь зв’язок кави львівської із походеньками турків чи промоцію у Відні, історію самої будівлі на Ринку, 10 — палацу Любомирських як Дому товариства «ПРОСВІТА» та роль львівської кави у державотворенні України.

Каву тут видобувають, обсмажують та готують понад 30 видів кавових напоїв. Разом із кав’ярнею та шахтою продовжує діяти і книгарня, яка сприяє поширенню та промоції україномовної книги.