Вівторок, 28 Травня

У парламенті Канади обіцяють сприяти безвізу з Україною

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Канадська опозиція обіцяє спонукати уряд до скасування візових вимог для подорожей громадян України до Канади.

Про це під час спільного засідання Постійних комітетів парламенту Канади із питань міжнародної торгівлі та національної оборони, що пройшло у присутності Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, заявив депутат від Нової демократичної партії Рендал Гаріссон, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми закликатимемо Канаду вікрити українцям безвізовий доступ на додачу до нашої Угоди про вільну торгівлю», – сказав Гаріссон.

Він також наголосив на важливості розширення міждержавних контактів.

«Сподіваюся, ми зможемо використати наші контакти, які маємо досить часто останнім часом, для розбудови тісніших відносин між нашими парламентами як інститутами та поглиблення міждержавних відносин», – звернувся депутат до Гройсмана.

Також уряд України спільно з Президентом та парламентом розпочали процес перетворення України на державу з сильною економікою, і в цьому процесі особливо важлива підтримка, яку надають міжнародні партнери, зокрема Канада.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання парламентського комітету міжнародної торгівлі парламенту Канади, яке було присвячене питанням розвитку взаємовідносин з Україною, повідомляє Урядовий портал.

“Процес формування України в державу з сильною економікою розпочався, і ми дякуємо за підтримку нашим міжнародним партнерам, особливо Канаді, яка була з нами в непрості часи і залишається партнером сьогодні”, – сказав Гройсман.

Він зазначив, що перед Україною сьогодні стоять надзвичайні виклики. “Ми проводимо реформи в усіх сферах життя. Говоримо про реформу децентралізації влади, про дерегуляцію, яка дозволяє знімати обмеження, реформу держслужби, енергосектору, про нове законодавство по боротьбі з корупцією. Останніми тижнями ми ухвалили рішення про зміни в пенсійній, освітній медичній системі. На часі – нове законодавство по приватизації, формування моделі обігу земель сільськогосподарського призначення, посилення оборонного потенціалу”, – розповів Гройсман.

Під час засідання канадські парламентарі цікавилися перспективами економічної співпраці, зокрема в реальному секторі економіки та АПК, боротьбою з корупцією та заходами щодо захисту іноземних інвестицій.

Гросман відзначив, що сьогодні між Україною та Канадою існує багато можливостей для розвитку двосторонньої співпраці, і вже до кінця року ми зможемо побачити зростання обсягів двосторонньої торгівлі.

“У нас великі можливості співпраці в агросекторі, значний потенціал в сфері аерокосмічної галузі та енергетики, зокрема альтернативній енергетиці. Будівництво, легка промисловість, сфера послуг тощо – це все простір для нашої взаємодії”, – підкреслив Прем’єр-міністр.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України перебуває в Канаді з офіційним візитом. Він вже провів низку зустрічей з представниками ділових кіл обох країн, а також українською громадою. Позавчора, 30 жовтня, Гройсман взяв участь в великому міжнародному форумі Totonto Global Forum та Українсько-канадському діловому форумі, під час яких закликав інвесторів подивитися на Україну “по-новому” – як на ринок нових можливостей.