Неділя, 14 Квітня

У ОХМАТДИТі розповіли про стан трирічної дівчинки з коронавірусом, котру під’єднали до ШВЛ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові намагаються врятувати трирічну дівчинку з Миколаївського району з ускладненнями від коронавірусу. Трирічна дитина не може самостійно дихати, у неї розвинулась пневмонія, серцево-судинна та ниркова недостатність, пише ТСН.ua.

Дитина вже 10 днів перебуває на штучній вентиляції легень в реанімації дитячої лікарні ОХМАТДИТ. Це перша дитина в регіоні, і друга в Україні, до якої застосували такий метод лікування.

Як сьогодні почувається дівчинка і як її лікують,  розповіла завідувачка реанімаційного відділення лікарні Віра Приймакова.

“Стан дитини є вкрай важкий, загрозливий по летальності. Зараз дитина є на штучній високочастотній вентиляції легень. За допомогою додатковою апаратури дитині оксегенується кров. Ми забираємо від дитини венозну кров і повертаємо назад вже насичену киснем. Стан з негативною динамікою”, – розповіла завідувачка реанімаційного відділення Віра Приймакова.

Лікарка розповіла, що до реанімації дитина потрапила 14 вересня, тоді їй і взяли тест на ПЛР-тест. Результат виявився позитивним. Другий тест дівчинці зробили 22 вересня, він коронавірусної інфекції не показав. Утім, коронавірус вже встиг призвести до ускладнень.

“У дитини, як ускладнення, розвинулась двобічна полісигментарна пневмонія, а також третя ступінь серце-восудинної, дихальної і ниркової недостатності. І відповідно зараз вже є колігаційні порушення. Як правило, не сам страшний коронавірус, як його ускладення”, – розповіла нам завідувачка реанімації.