П’ятниця, 26 Квітня

У міській дитячій клінічній лікарні на Орлика капітально відремонтовано операційний блок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Завдяки допомозі благодійників, в цьому році у міській дитячій клінічній лікарні Львова капітально відремонтували операційний блок з ургентною операційною, де проводять невідкладні операції дітям. Про це пише прес-служба ЛМР.

Тепер операційна є максимально адаптованою, безпечною і комфортною для маленьких пацієнтів і їх лікарів. Адже в ній щорічно хірурги оперують понад 1,2 тисячі дітей, які потребують термінової допомоги.

Ургентна операційна № 3 міської дитячої клінічної лікарні призначена для проведення ургентних (невідкладних) операційних втручань дітям з гнійно-запальними захворюваннями черевної порожнини (апендицит, перитоніт), травматичними ушкодженнями органів черевної порожнини, ургентними ЛОР-операціями.

© city-adm.lviv.ua

«Саме в цій операційній щороку наші лікарі оперують багато дітей, які потребують ургентної хірургічної допомоги. Тому окрім сучасного обладнання, дуже важливим є ще й відповідне облаштування самого приміщення, де виконуються операції. Бо це безпека, зручність і комфорт як для пацієнта, так і для лікарів, які проводять операцію. Цей операційний блок потребував капітального ремонту, і його на доброчинних засадах провела будівельна корпорація «РІЕЛ», за що ми їй щиро вдячні. І також ми вдячні міському управлінню охорони здоров’я, яке придбало сюди обладнання. Це найновіший наркозний апарат, ендоскопічна стійка, слідкуюча апаратура та інше сучасне обладнання», – зазначив Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Львова.

© city-adm.lviv.ua

Капітальний ремонт та реконструкція операційного блоку тривали впродовж 3-х місяців. За цей час відремонтовано передопераційну, операційну, ординаторську, сестринську, службове та підсобні приміщення, а також коридор. Проведено заміну силової та освітлювальної мережі (електрощитові, електропроводка, заміна світильників на енергозберігаючі), замінено 8 вікон і 14 дверей на металопластикові. Також встановлено підвісні стелі і кондиціонер, замінено всю сантехніку. Окрім того, виготовлені нові меблі для ординаторської, сестринської і службового приміщення. Загальна вартість ремонту склала близько 700 тис. грн.

«Думаю, що всі львівські бізнесмени повинні бути соціально відповідальними, і вкладати гроші також в медицину, здоров’я нації», – сказав Ростислав Мельник, президент будівельної корпорації «РІЕЛ».

Саме операційні особливо потребують ремонту, бо вони експлуатуються цілодобово, і мережі, вентиляція зношуються. Також на стінах завжди осідає інфекція, і з точки зору безпеки пацієнта, ремонти в операційних необхідні постійно.

© city-adm.lviv.ua

«Ми маємо поряд з операційною ще декілька кімнат, де лікарі і медсестри будуть працювати у зручних умовах. Важливо те, що сюди підведено інтернет, що дозволяє працювати в режимі телемостів – тобто оперативні втручання, які тут будуть проводитись, можна транслювати в будь-які куточки України і за кордон. Адже акцент ми тут робимо на лапароскопічні операції», – зазначив Володимир Релін, завідуючий анестезіологічним відділенням міської дитячої клінічної лікарні Львова.

За два останні роки для міської дитячої клінічної лікарні Львова придбано обладнання і проведено ремонтів та реконструкцій на загальну суму понад 27 млн. грн.

«Міська дитяча клінічна лікарня завжди була і є пріоритетною, бо в житті немає нічого важливішого, ніж здоров’я дітей. Тому ми завжди намагаємось оновлювати медичне обладнання і проводити ремонти та реконструкції, хоча в умовах недостатнього бюджетного фінансування це робити дуже важко. Тому допомагають небайдужі, за що ми їм дуже вдячні. Загалом за два останні роки (2016-2017рр.), на покращення матеріально-технічної бази нашої дитячої лікарні з різних джерел фінансування – а це кошти як міського бюджету, так і позабюджетні кошти, було інвестовано понад 27 млн. грн. Якщо говорити тільки про бюджетні кошти, то за два останні роки для лікарні за кошти міста придбано обладнання на суму 9,3 млн. грн. Це відео-ендоскопічна стійка, наркозні апарати, апарати штучної вентиляції легень, офтальмологічне обладнання, фізіотерапевтична апаратура та інше. Ремонтів за цей період за кошти міста проведено майже на 2 млн. грн.», – зазначає Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

© city-adm.lviv.ua

Всього у міській дитячій клінічній лікарні функціонує 10 операційних. Це дві операційні для новонароджених, операційна для нейрохірургічних втручань, травматологічна та загально хірургічні (для проведення планових і ургентних операцій). Торік за позабюджетні кошти було відремонтовано операційний блок для лапароскопічних операцій, а цього року, окрім ремонту ургентної операційної, запланований ремонт ще однієї операційної в рамках реалізації проекту громадського бюджету м. Львова «Найкраща операційна для найменших пацієнтів».

Зазначимо, щорічно в міській дитячій клінічній лікарні Львова медичну допомогу отримують близько 20 тисяч дітей. За останні 10 років тут створили 5 нових відділень і запровадили нові види допомоги, а лікуючі лікарі постійно переймають сучасний світовий досвід лікування.