Середа, 22 Травня

У Міністерстві оборони України розробляється електронний військовий квиток

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністерство оборони України розробляє електронний військовий квиток (ЕВК) у вигляді пластикової карти, розміром з банківську карту для виплат. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Він міститиме чип, в якому зберігатимуться дані персоніфікації та кваліфікований електронний підпис.

Функціонал ЕВК дозволить замінити паперові особисті документи (військовий квиток, посвідчення прапорщика, посвідчення офіцера, посвідчення генерала, військовий квиток офіцера запасу);

виконувати роль перепустки в системах контролю та управління доступом на територію режимних об’єктів;

реалізовувати функцію токену (ключа доступу до інформаційно-аналітичних систем та автоматизованих систем);

бути захищеним носієм особистого ключа, що містить кваліфікований електронний підпис для використання в якості цифрового підпису в інформаційно-аналітичних системах та автоматизованих системах.

В подальшій експлуатації функціонал ЕВК може змінюватися як в сторону збільшення (додавання), так і в сторону зменшення (відкидання) непотрібних функцій.

Впровадження ЕВК дозволить: відмовитись від паперових документів (припис, військовий квиток, посвідчення прапорщика, посвідчення офіцера, посвідчення генерала, військовий квиток офіцера запасу, посвідчення про відрядження, відпускний квиток),

– спростити військовослужбовцю виконання повсякденних завдань, уникнути паперової «волокити» та бюрократичних процедур.

– поїхати у відпустку чи відрядження, проставляючи відмітки про перебування шляхом занесення відповідних електронних печаток в ЕВК.

– входити в свій обліковий запис системи електронного документообігу з будь-якого робочого місця, підключеного до інформаційно-телекомунікаційної мережі ЗС України.

– відпрацьовувати та підписувати власним кваліфікованим електронним підписом, що знаходиться в ЕВК, документи.

– перебуваючи на речовому складі, підписати власним КЕП електронну накладну на отримання речового майна, отримати довідку про хворобу у відповідний розділ файлової системи ЕВК.

Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що в українській армії запровадять електронні військові квитки, а також з’явиться база усіх військовозобов’язаних.