У Міністерстві фінансів заявили, що в Україні вчителів на 36 тисяч більше, ніж потрібно

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Міністерство фінансів підрахувало, що в Україні на 36 тисяч більше вчителів, ніж потрібно. Їх кількість потрібно оптимізувати і таким чином збільшити зарплату тим, які залишаться працювати.

Про це в інтерв’ю «Главком» сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, кількість учнів з 90-х років зменшилася вдвічі, а вчителів – ні. У школах працює велика кількість пенсіонерів через те, що в них низька пенсія. Посадовець вбачає оптимізацію української у звільнені педагогів похилого віку, щоб дати можливість виплачувати молодим спеціалістам більшу зарплату.

Наголошується, що також потрібно оптимізувати мережу шкіл в Україну. Однак, чіткого її плану у Романа Єрмоличева немає, тому що кожний район, місто та ОТГ – специфічні. Для прикладу, школи у гірській місцевості, де дітям необхідно щодня проходити 2-3 км, щоб дійти до навчального закладу.

«Як там оптимізувати мережу? Там не можна зробити дороги, не можна запустити шкільний автобус. А є, наприклад, Чернігівщина, де село від села розташоване на 50 км. Можна оптимізувати тут? Ти ж не будеш возити дітей за 50 км», – продовжує заступник міністра фінансів.

Єрмоличев додав, що зарплати вчителям з 1 вересня підвищувати не будуть.

«Проблема в тому, що у нас бюджетний і навчальний роки не збігаються. Тому, відповідно, з 1 вересня нічого не зміниться: ні в зарплатах, ні в чому, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо буде прийняте рішення про підвищення мінімальних зарплат, це буде комплексне рішення, яке торкнеться всіх бюджетників, у тому числі вчителів», – додав Роман Єрмоличев.

Share.