У Львові запустять перший на заході України крeматор для тварин

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Модульну установку (піч-крeматор) з додатковою камерою догорання, яку придбано за кошти природоохоронного фонду бюджету міста, до кінця жовтня цього року планують запустити на території Львівського комунального підприємства “Лев”.

“Допоки це не є повноцінним будівництвом, це запуск того устаткування, яке вже знаходиться на території підприємства. Центр крeмації, у своєму класичному розумінні, зводитимуть під час будівництва муніципального центру. Там також планують розмістити місце для прощання з тваринами”, – зазначила прессекретарка ЛКП “Лев” Мар’яна Павловська.

У 2018 році ЛКП “Лев” отримав піч-крeматор з додатковою камерою догорання, яку придбали за 996 тисяч гривень з бюджету Львова. Тоді ж повідомляли, що скористатись послугою крeмації тварин львів’яни зможуть уже з 2019 року.

За словами Мар’яни Павловської, запуск крематора затягнувся через оформлення дозвільних документів, а також через необхідність провести навчання для відповідних працівників. Також вона запевнила, що устаткування є екологічно безпечним і не принесе шкоди ні довкіллю, ні працівникам підприємства.

«Зараз ми розробляємо дозвільну документацію. Наразі не можу сказати конкретно, скільки коштуватиме послуга спалювання, ми ще не робили відповідних розрахунків. Все залежатиме від кількості палива, яке використовуватиметься, від розміру тварини, від того, чи буде це загальне спалення, чи індивідуальне…», – наголосив очільник ЛКП «Лев».

За попередньою інформацією це могло б коштувати від 140 до 1700 гривень, залежно також і від маси тварини та побажання господаря щодо виду крeмації.

Розроблено також проєкт облаштування території під міське кладовище тварин. Крeмація трyпiв тварин суттєво зменшить ризик інфeкційного зaбруднення навколишнього середовища і сприятиме логічному завершенню циклу реєстрації домашніх тварин.

Утилізатор УТ 300Д виготовлено та реалізовано підприємством ТзОВ «НТЦ «Флеш-Р» у Києві. Разове завантаження камери спалювання до 300 кг, максимальна температура спалювання 1200 градусів Цельсія, наявні три пальники (2-основна камера, 1-камера допалювання).

Варто також зауважити, що у травні цього року Комісія фінансів та планування бюджету Львівської міськради погодила виділення з міського бюджету одного мільйона гривень на будівництво муніципального центру кремації тварин.

Share.