Понеділок, 4 Грудня

У Львові за участі Кардинала з Риму відкриють Дім для бездомних жінок та самотніх матерів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вже всьоме кардинал Конрад Краєвський, Префект Дикастерії служіння милосердя, поїхав з доручення Папи Франциска з гуманітарною місією в Україну, що стала жертвою військової агресії. Повідомлення про це поширило згадане відомство Римської курії, що також називається Апостольською елемозінерією, інформує Vatican News.

Окрім доставки різнорідної гуманітарної допомоги, під час цього візиту Папський розподілювач милостині візьме участь в інавгурації притулку для жінок і дітей, який у Львові за підтримки Святішого Отця та інших благодійників спорудили сестри альбертинки, які опікуватимуться закладом.

Як зазначається в комюніке Дикастерії служіння милосердя, дім призначений для надання підтримки тим людям, які втікаючи з місць, охоплених бойовими діями, не захотіли виїжджати за кордон і зупинилися у Львові. «Одинокі матері з дітьми та бездомні жінки будуть розміщені в належним чином підготовлених кімнатах. У цьому закладі також передбачена їдальня для бідних, щоб мати можливість запропонувати їм гарячу їжу та гостинне місце», – йдеться у повідомленні.

Кардинал Конрад Краєвський прокоментував знищення складу «Карітас-Спес» у Львові через влучання російського дрона. Цю структуру також використовували для зберігання речей, які для підтримки українського населення надсилав Папа Франциск. «Мені боляче від того, що сталося у Львові через влучання у склад “Карітас-Спес”. Вони вдарили, щоб знищити можливість допомагати людям, які страждають», – зазначив Апостольський елемозинарій, який протягом цих днів відвідуватиме в Україні різні спільноти, що приймають біженців.

Від початку широкомасштабного російського вторгнення Префект дикастерії харитативного служіння вже всьоме з доручення Папи Франциска поїхав в Україну.

Перший візит він здійснив на початку березня 2022 року, а вже через кілька тижнів повернувся вдруге, привізши карету швидкої допомоги. Третя подорож відбулася в квітні в контексті великодніх свят, також і цього разу Апостольський елемозинарій приїхав за кермом карети швидкої допомоги, а у Велику П’ятницю молився в Бучі на місці поховання жертв злочинів окупаційних військ проти цивільного населення. Четверта гуманітарна місія кардинала Краєвського в Україні відбувалася у вересні минулого року: цього разу він відвідував Одесу, Запоріжжя та Харківщину, де побував у звільненому Ізюмі.

Врешті, п’ята подорож відбувалася в контексті різдвяних свят і запам’яталася тим, що протягом кількох днів, здійснюючи по три рейси на день, Апостольський елемозинарій особисто за кермом вантажного мікроавтобуса перевозив через кордон гуманітарну допомогу, яку до Польщі з Ватикану доставили три вантажівки. Це були генератори та теплий одяг, надзвичайно потрібні контексті обстрілів енергетичної інфраструктури в зимовий період.

Шоста гуманітарна місія, що відбулася наприкінці червня цього року, була зосереджена на Херсонщині, що постраждала від підриву греблі Каховської ГЕС.