У Львові за допомогою 3D-принтера будують корпус початкової школи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові на вулиці Варшавській почали будувати школу за допомогою 3D-принтера. Співзасновниця компанії-підрядника Ольга Гавура розповіла Суспільному, що це перший проєкт 3D-друку будівлі в Україні. Проєкт фінансує фонд “ТІМ4ЮА”.

Для цього пілотного проєкту команда Міккеля Бріха приїхала в Україну з Данії. 3D-принтер спеціально доставили до Львова. Він формує стіни зі спеціальної суміші на основі цементу.

“Це гігантський 3D-принтер і ми використовуємо його, щоб спорудити будівлю. Ми змішуємо там суміш і потім вона лягає шар за шаром”, — каже засновник компанії Міккель Бріх.

За словами керівниці підрядної організації Ольги Гавури, всі підготовчі роботи, такі як залиття фундаменту, були зроблені восени минулого року.

“Перевага цієї технології у тому, що не потрібно виконувати внутрішньо-оздоблювальні і зовнішньо-оздоблювальні роботи — утеплення фасаду. Ми економимо час на зведенні стін і на виконанні оздоблювальних робіт. При такій технології вони потрібні в мінімальний кількості”, — говорить жінка.

Підрядниця зазначає, стіни зведуть за три-чотири тижні. Наразі будують частину внутрішніх та зовнішню стіну. У принтер закладені точні координати. На будівництві присутній ініціатор проєкту та керівник благодійного фонду, який фінансує роботи— Жан-Крістоф Боніс з Франції.

“Ми плануємо надрукувати цю школу і паралельно маємо проєкт друкування моста, тому що вам потрібно відновити велику частину інфраструктури. Ми хочемо показати, що можна надрукувати міст у Херсонській області. Також ми хочемо збудувати великий центр для навчання українців”, — каже Жан-Крістоф Боніс.

За словами авторів проєкту, школа запрацює наступного року. Там зможуть навчатись близько сотні учнів молодших класів.