Неділя, 25 Лютого

У Львові з’явився великий стінопис із Петром Франком

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Відтепер у Львові можна побачити стінопис «Петро Франко. Повернення (з) легенди». Присвячений він першому директору Дому Франка – Петру Франкові, 130-ліття якого святкують цього року.

Створювали стінопис відомий художник Святослав Владика та творча група «Sacred Universe». Символічно, що робота створена на підпірній стіні музею на вул. Івана Франка, 150.

«Сьогодні ми маємо честь бути тут, на відкритті проєкту, присвяченого інженерові-хіміку, науковцеві, педагогу, письменнику, винахіднику, депутату, авіатору, воїну, але на жаль, досі мало відомій постаті. Цей проєкт зародився завдяки солідарності людей, які не говорять багато, але роблять швидко і якісно», – зазначив директор Дому Франка Богдан Тихолоз.

На стінописі зображений портрет Петра Франка і напис «Бачити вищу ціль перед своїми очима». Поряд намальований літак та хімічна колба, як символи багатогранності і обізнаності його у різних галузях. Також є зображення і дружини Петра Франка – Ольги. Вона відома тим, що закінчивши у Відні дворічні кулінарні курси при Вищій школі сільського господарства, видала ряд кулінарних книг. Найвідомішими із них є «Перша українська загально-практична кухня» і «Всенародна кухня». В останній із них вона подала комплексні сніданки, обіди й вечері за порами року.

Варто зазначити, що на створення даного проєкту витратили 98 тис. грн., які надала Львівська облдержадміністрація.

Петро Іванович Франко — український педагог, письменник, науковець-хімік. Учасник національно-визвольних змагань 1917—1920 (зокрема, військовий льотчик УГА). Співзасновник Пласту. Член Наукового Товариства ім. Шевченка. Депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання (з 1940 року). Син Івана Франка.