У Львові викрили шахраїв, які під виглядом соціальних виплат видурили гроші в 1500 людей

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові учасники злочинної групи створювали та розсилали фішингові посилання під виглядом соціальних виплат від Президента України, ООН та UNICEF. Так вони отримали доступ до грошей понад 1500 людей та привласнили близько 6 мільйонів гривень. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини.

Як встановили слідчі, злочинну групу організували четверо мешканців Кривого Рогу, які переїхали на Львівщину. До схеми залучили ще чотирьох товаришів. Вони розсилали через соцмережі фішингові посилання, на які треба перейти, аби нібито оформити грошову допомогу від президента, ООН, UNICEF та інших організацій. Інтерфейс шахрайських сайтів зробили схожим до офіційних урядових ресурсів та сайтів банків.

“Коли люди переходили за отриманим посиланням, зловмисники отримували дані банківських карток громадян і входили до облікових записів онлайн-банкінгу. Надалі фігуранти замінювали фінансові номери телефонів на підконтрольні. З рахунків потерпілих розраховувалися на автозаправках, а також знімали готівку”, — йдеться у повідомленні.

За попередніми даними, так шахраям вдалось отримати доступ до даних понад 1500 людей. Загальна сума збитків становить 6 мільйонів гривень.

У результаті обшуку в будинках та машинах чоловіків поліцейські знайшли чотири десятки мобільних телефонів, комп’ютери, банківські картки та SIM-картки. Членам групи оголосили про підозру за фактом вчинення шахрайства та створення злочинної організації. Трьом з них — ще й за фактом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних систем.

Слідчі дії тривають.