У Львові врятували ногу 28-річному військовому, який наступив на міну

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

28-річний Богдан Стратюк з селища Клевань, що на Рівненщині. У перший день повномасштабного вторгнення чоловік добровільно пішов захищати Україну. Богдан обороняв Харківську область.

Захисник підірвався на міні та критично пошкодив обидві ноги. Ліву довелося ампутувати, правій теж загрожувала ампутація. Та спеціалістам Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ вдалося її зберегти. Завдяки складній реконструктивній операцію методом free flap, дефект на нозі закрили клаптем зі спини.

Поранення отримав, коли із побратимами йшли штурмувати позиції російських військових. Богдан йшов першим і наступив на міну.

“Я йшов першим через те, що до того ніхто не був на штурмі, а я вже знав, як все робити. Я пройшов через наше мінне поле і при підході до них (російських військових, — ред.) я підірвався на міні”, — розповідає Богдан.

Побратими наклали пораненому три турнікети та евакуювали в стабілізаційний пункт. Звідти військового доправили в шпиталь Покровська. Там йому зробили екстрене переливання крові та під’єднали до апарату штучної вентиляції легень.

Потім протягом 5 днів у Дніпрі лікарі намагалися врятувати ногу захисника. Богдану встановили апарат зовнішньої фіксації, проте ліву ногу все ж таки довелося ампутувати. Щоб врятувати праву — Богдана доправили до Львова.

Аби врятувати ногу, лікарі виконали мікрохірургічну реконструктивну операцію методом free flap, що дослівно означає “вільний клапоть”. Дефект м‘яких тканин на нозі хірурги закрили найширшим м‘язом зі спини пацієнта. Аби приживити цей клапоть, вони вручну сполучили кожну найдрібнішу судину, товщиною всього з людську волосину – до 1 мм. Мікрохірургічне втручання тривало близько 12 годин і минуло успішно. Потім травматологи встановили на прооперовану кінцівку апарат зовнішньої фіксації.

Після операції минуло вже три місяці і тепер можна впевнено сказати, що нам вдалося зберегти праву ногу Богдана. Нині пацієнт проходить реабілітацію та готується до протезування лівої кінцівки. Після відновлення захисник збирається повернутися на фронт