Четвер, 2 Травня

У Львові волонтерки шиють адаптивний одяг для поранених бійців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові волонтерки об’єдналися у “Швейну роту”. Ця ініціатива зародилася у Дніпрі з початком повномасштабної війни і розповсюдилася на всю країну. Волонтерки шиють адаптивний одяг для поранених бійців, які перебувають на лікуванні, пише Суспільне.

Швачка Наталія Бундза розповідає, у чому полягає адаптивність одягу для поранених.

“Адаптивна сорочка, яку ми називаємо “кібер-кофта”. Вона на липучках. І вона на липучках не лише як звичайна сорочка — посередині. Вона також має на липучках рукав, який розстібається повністю від горловини і до низу рукава”, — каже волонтерка Наталія Бундза.

Координує роботу “Швейної роти” Анна Кушкова. Вона розповідає, чому такий одяг важливий для поранених бійців.

“Хлопці і дівчата, які мають поранення в цих ділянках, не можуть протягнути кінцівки через звичайний одяг. І, відповідно, коли тут розрізано, вони можуть руку чи ногу вкласти і зав’язати, защипнути і їм зручно переодягатися. І медперсоналу зручно проводити маніпуляції з їхніми пораненнями”, — каже координаторка волонтерів Анна Кушкова.

Волонтерка Вікторія Єрмакова — переселенка із Харкова. Каже, що шиттям займалася і в рідному місті, проте не відшивала одяг у такій кількості, як зараз.

“Я ніколи не шила і не кроїла в таких масштабах. Зараз ми готуємо крій шортів. Трикотажні шорти, щоб хлопці могли виходити на вулицю, щоб хлопці могли не лежати увесь день в палатах”, — каже Вікторія Єрмакова.

Волонтерки шиють сорочки, штани, футболки та шорти, а також спідню білизну. Увесь одяг оснащений кнопками, липучками чи шнурівкою, аби його було легше вдягати та знімати, додає Анна Кушкова. За її словами, такі осередки “Швейної роти” діють у багатьох містах України і за кордоном.

“Все повністю, що ми робимо, це на безоплатній основі. Тобто, ми ніяких грошей за це не беремо. Ми працюємо на донатах. Ми збираємо гроші, закуповуємо все, що нам необхідно. Багато що люди нам жертвують: приносять тканину, фурнітуру — все, що нам потрібно для шиття”, — каже координаторка волонтерів Анна Кушкова.

За словами координаторки волонтерок, готовий одяг вони відправляють у стабілізаційні пункти та госпіталі по всій країні. Та за потреби можуть виготовити індивідуальне замовлення з адресною доставкою. Охочих просять писати на Facebook-сторінку “Швейної роти”.