Неділя, 23 Червня

У Львові власниця вигнала багаторічних квартирантів, щоб підвищити оренду з 340 до 700 доларів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кому війна, а кому мати рідна. Вже неодноразово повідомляли про випадки необґрунтованого підняття ціни на оренду квартири. У Львові зафіксували випадок, коли власниця вигнала багаторічних квартирантів ще до закінчення терміну оренди і виставила оголошення про здачу житла за 700 доларів в місяць.

Нагадаємо, ще на початку березня мер Львова Андрій Садовий заявив, що ціни на оренду помешкань, в тому числі для вимушено переміщених осіб, повинні залишатись на довоєнному рівні. Водночас всі орендодавці, які хочуть нажитися у такий складний час, будуть прирівняні до мародерів.

Втім це не зупинило власницю квартири на вулиці Сахарова, яка вигнала квартирантів під приводом того, що чекає на родичів. І майже одразу ж опублікувала оголошення про здачу житла за ціною 700 доларів в місяць. Цю історію розповів в Інстаграмі Іван Шабатько.

“Ось історія про те, як я та моя дружина Яна стали жертвами мародерницької афери збоку орендодавця нашого житла. Прямо зараз. Прямо під час війни.

Ми проживаємо у Львові вже 4 роки. Проживали по вул. Академіка Андрія Сахарова. І от 18.03.2022 наша орендодавець Двуліт Зоряна Петрівна прийшла до нас поговорити. Затягнута незрозуміла розмова ні про що, переливання з пустого в порожнє, та під кінець розмови звучить, що «ой такі тяжкі часи і я маю родичів, та хочу вам повідомити, що МОЖЛИВО, вам доведеться з‘їхати, бо я дуже боюсь за родичів і МОЖЛИВО, що тут тепер житимуть вони. Ви не хвилюйтеся, зараз цього питання навіть не стоїть і живіть собі, але просто майте на увазі, що таке може статися. Ой Яна, чому ви так засмутилися, не хвилюйтеся, живіть, адже ви мені за цей час стали як рідні, ходіть я вас обійму». Це було «перше відро холодної води на голову». Відчуття дому одразу зникло”, – написав Іван.

А через два дні власниця квартира повідомила, що сім’я має два неповних дні на виселення і клінінг орендованого житла.

“І от вже 20-го(через 2дні) о 9-00 я отримую «друге відро», телефонний дзвінок, де я чую вже зовсім не ввічливий голос з повідомленням, що ми маємо менше як дві доби на виселення. Маємо до 9-00 ранку 22 березня залишити пусту і прибрану квартиру. У військовий час. Уже в той момент, коли Львів переповнений і в ньому взагалі неможливо знайти якесь житло. До речі, квартира оплачена ще аж до 5 квітня (ще на два тижні+ останній місяць) і є договір про оренду. На всі мої прохання і спроби поговорити адекватно, обсудити або підвищення ціни оренди, або строки виселення (бо вивезти фактично за півтора дні все майно та ще й поприбирати -це фантастика), я чую в слухавку тільки істеричну промову, про родичів, у яких ракети свистять над головою. Про те, що вона не має іншого виходу. Про те шо ми маємо встигнути звалити, бо люди і так хватають тільки паспорти і дітей і втікають ні з чим. Вона не хоче нічого слухати і ніяк не йде на контакт”, додає Іван.

Домовитись з власницею не вдалося. Родина спакувала речі, волонтери допомогли все вивезти. Після генерального прибирання власниця ще намагалась “вибити” додаткові кошти за клінінг, бо в квартирі вікна були заклеєні скотчем. Врешті квартиранти та власниця розійшлися.

А через кілька днів Шабатьки побачили на ОЛХ оголошення про здачу в оренду цієї ж квартири.

“Здається квартира, по тій вулиці, нема фотографій, нема адреси, але по опису ми розуміємо, що це наша квартира здається за 700 доларів (вдвічі більше – ми винаймали за 340 доларів) До речі, оплату завжди брала тільки в доларах або євро, бо гривню якось не дуже любить”, – розповідає Іван.

Молода сім’я з іншого номеру записалась на перегляд квартири.

“Звичайно ж ми отримуємо відеопрезентацію квартири, де ми жили 4 роки”, – йдеться в описі.

Коли Шабатьки прийшли на огляд, зустрілися з власницею.

“Вона так сильно приховувала своє нице бажання збагатитися на вимушених переселенцях, на біді, яка сталася з нашою країною, та постраждалими від війни людьми. Але не вийшло”, – відмічає Іван Шабатько.

Зараз Іван та Яна Шабатьки просять міську владу Львова звернути увагу на цю ситуацію.