У Львові відреставрували 5 унікальних брам: фото до і після

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Упродовж 2017-го року в рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова» (GIZ) відреставрували п’ять об’єктів. Tvoemisto.tv дізнавалося перелік та адреси відновлених брам.

Брами та вікна історичних будівель одночасно виконують практичну та естетичну функції: з одного боку, вони є стилістичним елементом будівлі, частиною його декору, з іншого боку, їх щодня активно використовують мешканці, а тому вони особливо сильно зношуються, інформують на сайті urban-project.lviv.uа.

Багато хто з мешканців вирішує повністю замінити старі історичні добротні вікна та брами, які вийшли з ладу, на низькопробні пластикові замінники. Проте заміна історичних брам та вікон на пластикові в історичних будівлях не лише заборонена, але й шкодить будинку і зменшує вартість нерухомості.

Мешканці, які хочуть відреставрувати вхідну браму свого будинку чи історичні вікна в квартирі, можуть у будь-який час скористатися безкоштовною консультацією експерта GIZ з реставрації дерева або отримати контактні дані висококваліфікованих майстрів, які працюють у рамках програми співфінансування реставрації історичних вікон і брам.

Відреставровані об’єкти у 2017 році

Вул. Князя Романа, 26

Вул. Князя Романа, 24

Вул. Устияновича, 4

Вул. Устияновича, 4

Вул. Устияновича, 4

Вул. Устияновича, 4

Вул. Котлярська, 4

Вул. Мартовича, 8

Вул. Мартовича, 8

Вул. Мартовича, 8

Як додали в GIZ, зараз тривають роботи на проспекті Шевченка 15: реставрують дерев’яну браму

Через надзвичайну популярність цієї програми, велику кількість запитів і недостатню кількість кваліфікованих столярів-реставраторів наразі прийом нових заявок на реставрацію тимчасово припинено.

Автори: Марія Стахів, Юлія Сабадишина для tvoemisto.tvфото надала Наталя Тарнавчик з GIZ

Share.