Вівторок, 7 Лютого

У Львові відновили унікальні сецесійні балкони (фото)

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові завершили реставрацію семи балконів на будівлі, що за адресою вул. Дорошенка, 15, повідомляє Центр міської історії, передає Львівська газета.

Реставрацію провели в рамках спільного проекту GIZ та ЛМР «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».

«Балкони, які є на будинку, а їх є 7, всі різні, кожен має інакшу огорожу. Їх давно не ремонтували і вони потребували реставрації. Оскільки це житловий будинок, в ньому живуть мешканці, які також не мають коштів на реставрацію балконів. Тому, ми вирішили його відреставрувати спільно з GIZ. Кожен мешканець зі свого балкону має доплатити по 500 грн. Роботи були початі ще минулого року, однак взимку не виконувалися», – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Цей будинок – одна з найвизначніших пам’яток львівської сецесії, один із ранніх творів відомого львів’янина Тадеуша Обмінського. Його спорудила у 1906-1907 роках фірма Кендзерського і Уляма. Саме сецесійні будівлі відомі використанням конструкцій зі скла і металу.

«Для нас це вперше, – реставрувати таку кількість балконів на одному будинку. Центральний балкон в будинку є металевим і півкруглим, дах скляний. Балконів такого типу у Львові обмаль. Такий дашок є на будинку біля Оперного театру.», – розповів Віктор Проданчук, представник підрядної організації ПП «Оберіг Груп».

Вул. Дорошенка, 15 © Ілья Лєвін, 2009 рік / lvivcenter.org