У Львові відкриють URBAN-бібліотеку

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тиша у бібліотеці – вже вчорашній день. У Львові одну з книгозбірень перетворюють у сучасний простір для обміну думками. Ідея створити URBAN-бібліотеку виникла ще два роки тому. Зараз у приміщенні триває ремонт. Після відкриття львів’янам обіцяють не лише покращити доступ до літератури, а й нову локацію для роботи та саморозвитку.

Візуалізації майбутньої URBAN-бібліотеки

Наразі всі стелажі з книгами закриті плівкою, аби не пошкодити їх під час ремонту. 8-му міську бібліотеку на вул. Устияновича, 4 тимчасово зачинили, аби переформатувати у сучасний та креативний простір. Поки що готовий лише коридор. Тут навмисне одну зі стін пофарбували у чорний колір, аби використовувати її як шкільну дошку.

Візуалізації майбутньої URBAN-бібліотеки

«Наші відвідувачі зможуть написати якісь пропозиції, якісь враження свої від бібліотеки, зможуть навіть попрацювати, зрештою, використати цю дошку з робочою метою», – пояснила координаторка проекту «URBAN-бібліотека» Анастасія Нечипоренко.

А ще тут буде кухня, читальні зали та постійний доступ до wi-fi. На проект у місті передбачили понад мільйон гривень.

Візуалізації майбутньої URBAN-бібліотеки

«Будуть відреставровані двері та вікна, це звичайно. Але головне, що тут буде зовсім інший підхід. Це буде можливість для вдосконалення людини, враховуючи, що поруч знаходиться наша «Львівська політехніка» і, власне, ця бібліотека буде мати таке урбаністичне спрямування», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

До вже готового комплекту із 30 тис. книжок різного спрямування, тут хочуть придбати і урбаністичну літературу. Але головне: в бібліотеці буде достатньо простору, аби усамітнитись із книгою чи ноутбуком, або ж навпаки – організувати подію.

Візуалізації майбутньої URBAN-бібліотеки

«Це велике приміщення, де в нас будуть відбуватися всі події, – каже Анастасія Нечипоренко та заводить журналістів до просторої кімнати. – Воно рахується читальним залом. Одна стіна буде білою, вільною, тут буде проектуватися зображення, коли в нас будуть якісь презентації».

Завершити ремонт мають у жовтні. Втім події планують ще до відкриття. До прикладу, тут буде локація під час Фестивалю аудіовізуального мистецтва – інсталіції митців. Також для відвідувачів проведуть зустрічі з ними.

Ремонт триває © http://dyvys.info

Ремонт триває © http://dyvys.info

Загалом Львів інвестує кошти й у інші міські бібліотеки. Нещодавно дитяча бібліотека у Львові після ремонту перетворилася на медіатеку з садком. Цього року у бюджеті на ремонти передбачили понад 2,5 млн грн.

Джерело: ZAXID.NET

Share.