Вівторок, 7 Травня

У Львові відкрили новий прихисток для вимушених переселенців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові відкрили прихисток для проживання внутрішньо переміщених осіб. Облаштуванням шелтеру займається Благодійний фонд імені Бориса Возницького. Працівники і волонтери вирішили переробити під тимчасове житло для переселенців стару будівлю. У прихистку зможуть розмістити 70 людей, пише Суспільне.

Раїса Ільчик та її п’ять онуків зараз живуть у Львові. Вони евакуювалися з Донецької області з міста Миколаївка.

Бабуся є опікункою дітей, які стали сиротами у 2014 році. Тепер вона з онуками житимуть у новому прихистку. Вони перші мешканці цього прихистку. Раїса Ільчик разом з онуками допомагали його ремонтувати.

“Допомагали фізично, підлогу мили, виносили речі, заносили і подавали. Те що скажуть, те й помагали діти. Всю легку роботу виконувати. Надіємось десь ще щось будуть відкривати для інших. Бо війна це таке тільки здається, що вона швидко закінчиться, а це не так. Ми теж сподівалися, що вона швидко закінчиться”, — каже переселенка Раїса Ільчик.

Облаштуванням шелтеру займається Благодійний фонд імені Бориса Возницького. Благодійники та волонтери переобладнали під тимчасове житло для переселенців стару будівлю лікарні, яку надала Львівська обласна рада. До облаштування прихистку долучилася і Вікторія разом з донькою Яною, які евакуювалися з міста Костянтинівка Донецької області і вже близько року живуть у Львові.

“Донька сверлила. Я з Андрієм вимивали підлогу, ми готували повністю кімнату до заселення”, — каже переселенка Вікторія Замуруєва.

У двоповерховому прихистку під назвою “Центр підтримки та захисту” є 17 житлових кімнат, кухня та їдальня. Тут одночасно може жити до 70 людей, розповів менеджер прихистку Андрій Хожев.

“У нас два поверхи. На першому поверсі в основному будуть літні люди, пенсіонери, маломобільні, інваліди. Другий поверх буде більш сімейний з дітками, ми навіть приймаємо з тваринками”, — каже менеджер прихистку Андрій Хожев.

Мешканців прихистку будуть забезпечувати харчуванням, а також надаватимуть психологічну, юридичну та медичну підтримку.

“Від сьогодні ми організовуємо адміністрування у вигляді цілодобового чергування. У нас буде три адміністратори і телефони гарячої лінії, які теж працюють цілодобово, можна записуватися і подавати інформацію”, — розповідає керівниця проєкту “Центр підтримки та захисту” Альбіна Брильянтова.

Також у прихистку готуються приймати мешканців підтоплених міст та сіл через підрив Каховської ГЕС, розповіла керівниця проєкту Альбіна Брильянтова.

“Зранку ми вже поспілкувалися з нашою координаційною радою, один наш автобус вже виїхав на Херсон, другий автобус теж готовий виїжджати, але поки що кажуть, що ситуація стабільна”, — додає Альбіна Брильянтова.

За її словами, Благодійний фонд імені Бориса Возницького, регулярно допомагає евакуйовувати українців з прифронтових регіонів, а також організовує гуманітарну допомогу.