Вівторок, 23 Квітня

У Львові відкрили безкоштовний клуб, де допомагають заговорити українською

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові відкрили клуб, де допомагають заговорити українською. Туди приходять як студенти, яким треба здавати іспити, так і переселенці зі східних областей країни, які в побуті мало використовували українську, пише Суспільне.

Костя з міста Білицьке, що на Донеччині. Хлопець виріс в російськомовній родині, ходив у російськомовну школу. Зараз він з батьком живе у Львові й хоче перейти на українську.

“Ну, я можу розмовляти, але дуже довго думаю. Я впевнений, що через три тижні, місяць, я буду говорити, як повноцінний житель Львова”, — каже Костя.

Для таких як Костя у Львові організували клуб української мови.

“Дуже багато постів в Facebook і Twitter про те, що Львів став російськомовним. І ми вирішили знайти свій такий альтернативний варіант, як ми можемо в неформальній обстановці зробити комфортний перехід на українську мову”, — розповідає арт-менеджерка FESTrepublic Неля Венгерчук.

Після розмовної частини гостям пропонують подивитися україномовне кіно та послухати лекцію.

“Про Україну нової якості, про створення наративів саме українських. Аби не говорили про Україну – ось там, десь там біля Росії. А саме як про Україну, як сильну країну, яку знають в усьому світі не як сусідку загарбника”, — каже студентка Української академії лідерства Наталія Дітчук.

Клуб української мови планують проводити щотижня й запрошують на нього всіх охочих. Інформацію про розклад можна знайти на сторінках проекту у соцмережах. Курси — безкоштовні.