Понеділок, 15 Квітня

У Львові відкрили 30-метровий мурал, присвячений Маріуполю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 14 жовтня, до Дня захисників та захисниць України на площі Галицькій, поблизу центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь», відкрили мурал «Дорога додому». Стінопис відображає низку локації та об’єктів, які були пошкоджені чи зруйновані у Маріуполі, внаслідок повномасштабного вторгнення росії, повідомляє Львівська міська рада.

До відкриття стінопису долучились мер Львова Андрій Садовий та міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

На муралі, зокрема, зображені експозиції, які присвячені Азовсталі, площі Свободи та Миру, зруйнованому драмтеатру та будинкам зі шпилем.

«Це ознака жаху, який відбувся у Маріуполі. Військових злочинів, які зробила російська федерація у нашому місті. Вони зруйнували драматичний театр у той час, коли там перебувала моя мама з моїм братом та татом. Вони ховались там та рятували свої життя. Цю будівлю зруйнували, скинувши на неї з літака дві бомби.

фото: Роман Балук

фото: Роман Балук

фото: Роман Балук

фото: Міськрада Маріуполя

фото: Міськрада Маріуполя

фото: Міськрада Маріуполя

Тепер все це – про наше бажання: у якому б місті ми не були, ми маємо наш шлях додому. Ми хочемо, аби перемога настала якнайшвидше та над Маріуполем замайорів прапор України. Щоб ми святкували із нашими Героями, повертались до наших осель і відбудовували сучасне європейське майбутнє для наших дітей», – розповів міський голова Маріуполя.

Картинка – це надія на повернення додому та героїзм захисників Азовсталі, та людей, які це все пережили. Автор 30-метрового муралу — Дмитро Вовк, родом із Маріуполя. Це перша львівська стіна, яку розмалював хлопець. Над нею він працював самотужки два тижні. Зізнається, що міг завершити і швидше, але повітряні тривоги постійно відтягували фініш.

Нагадаємо, цьогоріч в липні у Львові на пл. Галицькій, 15 запрацював центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь». Тут переселенці з Маріуполя можуть отримати гуманітарну, інформаційну, консультаційну, медичну та психологічну допомогу. Також тут діють дитячі кімнати.