Неділя, 16 Червня

У Львові відкриють вулицю на честь Любомира Гузара

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Наступної середи, 31 травня, о 12:30 відбудеться урочисте відкриття вулиці колишнього глави УГКЦ Кардинала Любомира Гузара. Про це повідомив отець Юрій Бойко, пише Твоє Місто.

Її переменували у грудні 2022 року. До цього вулиця носила ім’я Льва Толстого. Як раніше розповів Tvoemisto.tv львівський екскурсувод Петро Радковець, до червня 2022 року у Львові була вулиця Льва Толстого. Потім її перейменували на вулицю Кардинала Гузара. Причому не лише у Львові таким чином вшанували цього Почесного громадянина нашого міста, колишнього главу УГКЦ. На його честь назвали вулиці в Івано-Франківську й Тернополі, також проспект у Києві.

Львівська вулиця Кардинала Гузара розташована поруч з іншими вулицями, названими на честь видатних осіб, як-от Генерала Тарнавського, Ольги Басараб, Йосифа Сліпого, Тютюнників та інших.

Пагорби, що біля вулиці Зелена, колись нагадували доволі дику місцину – аж до ХІХ століття. Місто розвивалося, люди освоювали щораз нові території, прокладаючи по них вулиці. Перша офіційна назва теперішньої вулиці Кардинала Гузара зустрічається незадовго до початку 1911 року. Називалася вона тоді вулиця Красінського на честь видатного польського поета, драматурга Наполеона Станіслава Адама Фелікса Зигмунта Красінського. До речі, його хресним батьком був сам Наполеон Бонапарт, оскільки батько цього відомого поляка був у нього генералом. Але до Львова Красінський не мав жодного стосунку.