Четвер, 13 Червня

У Львові відбувся Форум російської опозиції: Садовий звернувся в СБУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мер Львова Андрій Садовий обурився проведенням у місті “Форуму російської опозиції”, який відбувся за участі представників української влади, російської опозиції та добровольчих батальйонів росіян, що воюють у складі ЗСУ.

“Пишуть, що у Львові сьогодні працює форум якоїсь російської опозиції. Учасники нібито Ходорковський, Каспаров, Фейгін, Шендерович та інші прізвища, мені не дуже відомі. Хто знає, це якийсь жарт? Запит у відповідні органи вже відправив”, – написав Садовий.

У пресслужбі управління СБУ у Львівській області повідомили місцевому сайту Tvoemisto.tv, що наразі з’ясовують обставини проведення заходу. ZAXID.NET теж звернувся за коментарем до СБУ Львівщини. Там повідомили, що не мають інформації про згаданий захід.

Про проведення у Львові «Форуму вільної Росії» повідомив один із його співорганізаторів, ексдепутат Держдуми росії Ілля Поньомарьов. Він опублікував відео виступу радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, який виступив на відкритті форуму. Сам Подоляк про участь у Форумі на своїх сторінках не повідомляв.

“Львівський Форум російської опозиції відбувся на найвищому рівні. Було понад 40 учасників від провідних опозиційних об’єднань. У роботі взяли участь представники усіх трьох добровольчих батальйонів. Також були представники Офісу президента України та Верховної Ради, – повідомив Поньомарьов.

Учасники Форуму російської опозиції ухвалили резолюцію, у якій підтримали формулу миру, запропоновану президентом Володимиром Зеленським, покарання військових злочинців та справедливе відшкодування шкоди, завданої Україні військовими діями, а також закликали до повалення путінського режиму.

Зустріч опозиції відбувалась у Винниках в готелі City Inn (колишній «Святослав»).

На Форумі російської опозиції у Львові були такі “антипутінські” персонажі:

 • Марк Фейгін — російський політичний діяч, екс-адвокат
 • Ілля Пономарьов — колишній депутат держдуми росії
 • Ростислав Мурзагулов — російський письменник, публіцист
 • Олексій Барановський — учасник сил опору у лавах Легіону “Свобода росії”
 • Анастасія Кириленко — російська журналістка-розслідувачка і радіожурналістка
 • Євгенія Чирікова — колишня екоактивістка
 • Марат Гельман — російський колекціонер, публіцист, галерист і арт-менеджер. Заступник директора Першого каналу з червня 2002 року по лютий 2004 року. Політичний консультант Віктора Януковича в часи Помаранчевої революції.
 • Петро Царьков — екс-заступник голови ради муніципальних депутатів Красносільського району Москви
 • Олександр Осовцов — російський політик і професор філософії
 • Роман Попков — російський публіцист
 • Гаррі Каспаров (по відеозв’язку — від Форуму вільної росії)

Вперше Форум вільної Росії на чолі з Ґаррі Каспаровим зібрався у Вільнюсі в травні 2017 року.

До складу постійного комітету Форуму входять російські опозиціонери Володимир Ашурков, Марат Гельман, Андрєй Ілларіонов, Гаррі Каспаров, Данило Константинов, Леонід Невзлін, Ілля Пономарьов, Андрєй Сидельников, Іван Тютрін, Марк Фейгін і Євгенія Чирікова.