Понеділок, 29 Травня

У Львові від отруєння чадним газом зaгинулa 18-річна дівчина

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ввечері 10 жовтня в будинку на вул. Олени Степанівни, 23 у Львові через отруєнням чадним газом зaгинулa 18-річна дівчина.

Як повідомляє ZAXID.NET з посиланням на департамент цивільного захисту Львівської ОДА, близько 19:50 у квартирі першого поверху на вул. Олени Степанівни, 23, отруїлися чадним газом троє її мешканців. Внаслідок отруєння 18-річна мешканка квартири зaгинулa, ще двох мешканців 16 та 40 років госпіталізували.

Аварійна бригада ПАТ «Львівгаз» припинила подачі газу до цієї квартири. Відомо, що квартира обладнана газовою плиткою та двофункційним котлом.

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Тобто, якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі, то там може збиратись чадний газ. Крім того, вітряна погода може спричинити зворотну тягу в димових та вентиляційних каналах, а через це небезпечні продукти горіння не виводитимуться назовні і накопичуватимуться у приміщенні.

Чадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Через це людина гинe як від задухи.

Знаходження протягом двох годин в приміщенні з концентрацією СО у повітрі лише 0,1% призводить до втрати свідомості, після чого людина може швидко помeрти. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, вже неспроможна врятуватись.