П’ятниця, 22 Вересня

У Львові успішно пересадили нирку 9-річному хлопчику

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі успішно пересадили орган уже 11 пацієнту. Ним став 9-річний хлопчик, нирку якому віддала мама. Про це повідомили у медзакладі.

9-річний Тарасик із Золочівщини має вроджену ваду сечовивідних шляхів, тому все своє життя отримує відповідне лікування.

У 2016 році хлопчику зробили пластику сечового міхура у Білорусі, однак у нього розвинулась ниркова недостатність. З 2021 року дитину перевели на діаліз. Тому єдиним шансом на повернення до повноцінного життя була трансплантація нирки.

Родина стала в чергу на посмертний донорський орган, але мама попросила медиків перевірити, чи може вона ним стати. Жінка розповідає, що дуже боялась – раптом якісь невідомі хвороби чи інфекції завадять її бажанню.

Фахівці провели молекулярно-генетичне дослідження і з’ясувалось, що органи матері і сина є сумісними. Операція пройшла успішно, після трансплантації мама і Тарасик почуваються добре.

«Наш центр надає унікальну медичну допомогу дітям з різними патологіями. Одним з таких напрямків є лікування та опіка дітей з хронічною хворобою нирок. Ми можемо проводити нирковозамісну терапію таким пацієнтам, а з 2021 року – виконувати трансплантації нирок. Усі пересадки для пацієнтів повністю безкоштовні, їх фінансує держава», – наголосив дитячий нефролог лікарні Роман Андруневич.

9-річний Тарасик став 11 пацієнтом Західноукраїнського дитячого медцентру, якому провели пересадку органу.