П’ятниця, 2 Грудня

У Львові триває масштабна реконструкція трамвайного депо на Промисловій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Триває велика реконструкція трамвайного депо № 2, що у Львові на вулиці Промисловій, 29. Реалізація цього проекту стала можливою, завдяки фінансовій підтримці Європейського банку реконструкції та розвитку. Це основне депо, з якого випускатимуть 70% усього рухомого складу.

За словами директора ЛКП «Львівелектротранс» Андрія Свищо, ЛКП на шляху структурних змін потребує оновлення не лише самих трамваїв, але й інфраструктурних об’єктів, насамперед — трамвайного та тролейбусного депо.

«Вкрай важливим є своєчасне, якісне виконання запланованих робіт. Проведений тендер на закупівлю нових 10 трамваїв, і маємо погодження від Європейського інвестиційного банку щодо фінансування, модернізації старих трамваїв КТ4СУ. Але ця, по суті, нова техніка потребує якісного обслуговування та догляду. Цього неможливо досягнути в нинішніх умовах.

Контракт передбачає реконструкцію цеху — профілакторію, влаштування нової системи теплопостачання, будівництво нового мийного комплексу для трамваїв, з очисними спорудами, сучасне освітлення цехів, вентиляції, ремонт побутових та адміністративних приміщень, заміну колії та контактної мережі, підвищення енергоефективності. Тобто все, що необхідне для комфортної і безпечної праці персоналу ЛКП «Львівелектротранс», — зазначив Андрій Свищо.

Також було проведено демонтаж покриття та виконано заміну покрівлі, утеплено її мембраною. Окрім цього, новим проєктом передбачене перепланування всіх адміністративних і виробничих приміщень. Під час робіт виникли проблеми щодо трамвайної колії, яка мала просадки в осях, що становило небезпеку їх експлуатації. Окрім цього, високий рівень ґрунтових вод змусив провести демонтаж підлоги. На території депо передбачене встановлення системи пожежної та охоронної сигналізації.

Сума контракту становить 3,4 млн євро. Фінансування — це 100% кредитні кошти ЄБРР. Станом на сьогодні, це вже був третій тендер по цьому об’єкту, оскільки два попередні підрядники не змогли виконати цей контракт. Переможцем цього тендеру стало приватне підприємство «ВІР-Західбуд»

Всі роботи розпочалися 10 серпня, оскільки в період після підписання контракту й до початку робіт отримувалися відповідні дозволи ДАБІ, банківські гарантії тощо. Відтак, терміни виконання робіт на цьому об’єкті становлять 365 днів (1 рік).