Вівторок, 27 Вересня

У Львові трансплантували серце від посмертного донора, що загинув у ДТП

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Молодий чоловік трагічно загинув в дорожньо-транспортній пригоді, але його серце продовжило битися. Львівські лікарі разом із колегами пересадили від нього чотири органи: серце, печінку та дві нирки. Уперше операція з трансплантації нирки відбулася в лікарні Святого Луки, де був донор, а пам’ять 29-річного чоловіка там вшанували «коридором подяки», повідомляє Твоє Місто.

Як повідомили у Першому ТМО, здорове серце забилося у грудях 33-річного Василя з Миколаєва, що на Львівщині. Торік власний його орган з ладу вивів обширний інфаркт, який спровокував ішемічну кардіоміопатію. Воно більше не могло перекачувати кров і навіть підйом сходами на другий поверх був для Василя справжнім випробуванням. Єдиним шансом жити була трансплантація. Операцію виконали в Лікарні Святого Пантелеймона, куди орган перевезли реанімобілем одразу після вилучення.

Печінку в цій же лікарні отримала 62-річна жінка з цирозом. Вона із Закарпаття. Хворіла два роки.

Одну нирку пересадили 30-річному чоловікові з Львівщини, який на цю операцію очікував сім років. Її виконали в Лікарні Святого Луки і це перша трансплантація органу в цьому медзакладі. Іншу – пересадили дитині, 12-річному хлопчику. Три роки він перебував на замісній нирковій терапії. Операцію йому виконали в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

Усіх пацієнтів уже перевели з реанімацій в палати. Вони почуваються добре.

Share.