Понеділок, 26 Лютого

У Львові створять єдиний електронний бібліотечний квиток

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 27 березня, Львівська міська рада та Український католицький університет підписали Меморандум, що дає старт співпраці задля розвитку бібліотечної системи Львова, інформує Львівська газета.

Як зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, бібліотечна система може запрацювати у міських медіатеках і бібліотеках уже з вересня цього року.

«Ми хочемо, щоб наші локації були більш відкриті для ключової людини, що туди приходить – користувача. Є дуже добра практика в Українському католицькому університеті і нам важливо, що ми зможемо залучити цей досвід та експертизу, аби впровадити єдину електронну базу у наших бібліотеках», – сказав Андрій Москаленко.

Метою проекту є об’єднання усіх бібліотек міста – як дорослих, так і дитячих – однією електронною системою, що дозволить спростити процеси у бібліотеках та уможливить надання більшої кількості послуг читачам. З допомогою системи читач зможе знайти у якій філії знаходиться потрібна книжка та замовити її, отримає доступ до електронних копій видань та комп’ютеризованих книговидачі і обслуговування. Також передбачено запровадження єдиного читацького квитка, комп’ютеризацію бібліотек та серію тренінгів із використання системи для бібліотекарів.

Коли система запрацює, єдиний квиток означатиме, що в тій бібліотеці, яка буде охоплена цією мережевою системою, читач зможе користуватися всіма книгами. Фактично, читачі стануть читачами публічних бібліотек і навпаки. При цьому не буде ніяких віковий обмежень.

«Ми намагаємось впроваджувати і випробовувати на власній спільноті всі ці зміни, а найкращі результати ми будемо допомагати впроваджувати для публічних бібліотек. Це, безсумнівно, дуже важлива справа для міста, для молоді, для українців, які повинні вміти читати книги та отримувати інформацію швидко і якісно. Я думаю, що ця співпраця впровадження єдиного електронного квитка значно полегшить доступ читача до публічних бібліотек нашого міста і дозволить розширити єдиний простір користування книгами як на академічні установи, так і на муніципальні бібліотеки», – зазначив Олег Яськів, директор Центру митрополита Андрея Шептицького.

Довідка

Загалом у Львові є 40 бібліотек, з них: 23 – дорослі та 17 – дитячих.

З бюджету розвитку на галузь культури загалом на 2018 рік передбачено 35,5 млн грн.

По бібліотеках зокрема:

• закупівля книг – 760 тис грн

• комп’ютери та меблі – 500 тис грн

• періодика – 100 тис грн

• на бібліотеки на ремонти – 8 млн 610 тис грн.