У Львові створюють міський будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Центр «Джерело» створює у Львові на вулиці Пасічній міський будинок підтриманого проживання для дорослих осіб з інвалідністю, які втратили батьків чи опікунів, або прагнуть проживати окремо від них. Адже саме такий будинок – гідна альтернатива психоневрологічним диспансерам і геріатричним центрам.

«Уже видно основу під пандус для доступності будівлі, замінили більшу частину вікон, здійснили укріплення фундаменту, ведуться внутрішні роботи з укріплення стін та готуємо ліфтові шахти, і навіть уже є основи для великих вікон, що вестимуть на терасу. Ця частина робіт виконана за фінансової підтримки родини Михайла та Петри Зачкевичів та друзів з Німеччини і Caritas international», – зазначають у «Джерелі».

Загалом виконано понад 30% робіт.

Нагадаємо, будинок підтриманого проживання – це простір, обладнаний для проживання 20 дорослих з інвалідністю та асистентів, які допомагатимуть їм у побуті. Приміщення складається з цоколя та двох поверхів, і там заплановано облаштувати кімнати, кухню, їдальню, санвузли та ліфт. Також заплановано додатково збудувати інклюзивний громадський простір для спільних активностей людей з інвалідністю та мешканців, проведення денних майстерок з арт-терапії, спільних кінопереглядів та воркшопів.

Зауважимо, будинок підтриманого проживання – один із переможців проєктів Громадського бюджету, які реалізовували у 2021 році: за проєкт віддали свої голоси понад 4,6 тисяч осіб.