У Львові скульптуру в Стрийському парку, яку облили мастилом, відмиватимуть ще не один тиждень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мастило, яким у Львові облили скульптуру “Впевнена” є набагато більш шкідливе, ніж думали спочатку. Про це “Еспресо.Захід” повідомив куратор проєкту Павло Гудімов, колишній гітарист гурту “Океан Ельзи”.

“Скульптуру не відмили її тільки реставрують і відмивають. Це мастило, яким її облили, воно набагато більш шкідливе, ніж думали спочатку. Запросили реставраторів, зрозуміли, що це буде довгий процес. Не один тиждень ще будуть відмивати. Маю надію, що згодом в Канів вона поїде в первинному вигляді”, – сказав Гудімов.

Він також додав, що кожна скульптура, яку встановили до Львівського тижня скульптури, вона несе авторську ідею, бо це авторські роботи.

“Ми всі звикли до того, що наш громадський простір несе якесь соціально-політичне маркування. Мені здається, що ця традиція сильно вкарбована в голови поколінь, тому, щоб сприйняти нову творчу ідею, її міряють через канони пострадянської монументальної пропаганди”, – відзначив Павло Гудімов.

Крім цього Гудімов відкинув звинувачення, що нібито вони самі підпалили цю скульптуру для реклами:

“Мені прикро чути звинувачення, що ми самі це зробили, бо хочемо пропорції. Промоції ця скульптура більше про потребувала, бо і так отримала шикарну долю промоції. Тому ніякі вандалістські акти не входять в план людей культури. Я вважаю, що це замовлення, щоб ускладнити ситуацію в робочих стосунках між колекціонерами, музеями, кураторами. Ніхто з тверезо мислячих людей не піде на таке. Це не має бути тінь на всіх львів’ян. Львівни – неймовірна аудиторія. Але коли говоримо про соціальні медіа, то відбулося роздування негативу. Я вважаю, що поліція має дути конкретну відповідь і знайти винуватців”