Понеділок, 2 Жовтня

У Львові шпиль з Глинянської вежі, який демонтували після буревію, встановлять після перемоги

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У червні 2021 року буревій пошкодив шпиль з Глинянської вежі колишнього монастиря бернардинів. Відтоді його так і не повернули на місце. Про причини такого рішення розповіла радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко, пише Суспільне.

Більш ніж півтора року тому вітер зламав проржавілу основу шпиля Глинянської вежі й він навис над перехожими. Тоді його демонтували альпіністи. Шпиль перенесли в приміщення інституту “Укрзахідпроектреставрація”, яке розташоване в цій вежі. Там він і донині зберігається в одній з реставраційних майстерень. Його планують відновити і повернути на місце, коли закінчиться війна.

“Після нашої перемоги шпиль можна буде відновити і повернути на вежу, дах якої також потребує реставрації. Зараз “Сонечко” на вежу повертати недоцільно, адже з перших днів війни місто убезпечувало цінні пам’ятки від можливих руйнувань, деякі з них демонтували і перемістили до сховищ”, – каже Лілія Онищенко.

Шпиль “Сонечко” після буревію. Львівська міська рада

Шпиль “Сонечко” виготовили у 1976 році і встановили на щойно відреставрованій тоді Глинянській вежі. Це — окута металом скляна куля, від якої відходять металеві промені. При падінні під час буревію куля не розбилась.