П’ятниця, 22 Вересня

У Львові ще один храм Московського патріархату виселяють із приміщення

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Скандальний храм Святої Трійці УПЦ МП, який знаходиться на вул. Антоновича, 100, що на території колишнього заводу «Кінескоп» має виїхати з приміщення у зв’язку з розірванням договору оренди. Про це повідомив керівник адміністрації міського голови Львова Євген Бойко.

«Московський патріархат втратив сьогодні у Львові ще один храм – церкву Святої Трійці на Антоновича. Приміщення, які використовувала релігійна громада, перебувають у приватній власності, тож власниця прийняла свідоме рішення розірвати угоду про користування», – відзначив посадовець.

Свято-Троїцька парафія УПЦ МП орендувала перший поверх будівлі на вул. Антоновича, 100 під Церкву святої Трійці з 2002 року. Власниця будівлі, львівська підприємиця Інга Дунаєва повідомила ZAXID.NET, що договір оренди з парафіянами розірвали у середу, 5 квітня.

Саме цю церкву неофіційно називають найголовнішим осередком Московського патріархату у Львові. При храмі діє недільна школа та бібліотека.

Влітку 2019 року тут почали самовільно добудовувати ще один поверх, тому львів’яни запідозрили, що таким чином розбудовується саме ця релігійна громада. Після перевірки Інспекція Держархбудконтролю підтвердила, що будівництво є незаконним.

Нагадаємо, 5 квітня церква святого Великомученика Георгія в центрі Львова, яка є кафедральним собором УПЦ МП, таки прийняла рішення перейти до Православної церкви України.

Після завершення всіх юридичних процедур ця церква має стати храмом Великомученика Юрія Переможця ПЦУ.

Ще одну незаконну церкву Московського патріархату, що на Сихові, найближчим часом мають демонтувати. Рішення про перехід до ПЦУ парафія ухвалила влітку 2022 року. Землю під цією церквою мерія Львова передасть ПЦУ.

А занедбані приміщення УПЦ МП на вул. Пекарській передадуть на баланс міста. Його хочуть використовувати як реабілітаційний центр.