У Львові розроблять нову модель функціонування закладів освіти

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Виконавчий комітет Львівської міської ради підтримав розробку нової моделі функціонування закладів освіти. Результатом розробки нової моделі має бути кожен випускник навчального закладу – здорова, щаслива і розумна людина.

«Ми беремося за те, щоб розробити нову модель функціонування навчального закладу. У серпні ми провели велику конференцію разом з керівниками наших навчальних закладів, де ми опрацювали важливі напрямки, які зараз не враховані в навчальному процесі. Це рішення виконкому має на меті зобов’язати нас розробити нову модель функціонування школи. Нашим головним завданням має бути розвиток дитини, її фізичних, інтелектуальних, творчих, соціальних, моральних і духовних здібностей.

Наступним кроком стане комунікація з фахівцями з різних сфер, з якими будемо напрацьовувати детальні речі щодо цієї нової моделі. Ці всі конкретні кроки стануть основою, яку ми впроваджуватимемо у наших навчальних закладах», – розповів Андрій Закалюк, керівник управління освіти Львова.

Нова модель функціонування закладу освіти ґрунтуватиметься на таких принципах:

  • процес навчання пов’язаний з пізнанням, творчістю, експериментами і прикладним застосуванням отриманої інформації;
  • побудова стосунків між всіма учасниками освітнього процесу;
  • кожен навчальний заклад – унікальний;
  • організація умов у навчальному закладі для розвитку дитини відповідно до етапів розвитку з урахуванням вікових, статевих, психічних, фізичних і фізіологічних особливостей;
  • та багато іншого.

Ці принципи були напрацьовані спільно з позаштатним радником міського голови Львова Михайлом Весельським.

«Сьогодні всі, хто причетний до освіти, знають, що в освіті є певні проблеми, які впливають на дитину. Тому це рішення допоможе напрацювати правильну модель школи, з урахуванням всіх важливих деталей. До напрацювання будуть запрошувати і вчителів, і дітей, і батьків, і всіх охочих. Всіх очікує величезна праця, бо завдання не просте, але основа, яка потрібна нашим дітям», – зазначив Михайло Весельський.