Вівторок, 9 Серпня

У Львові розпочав роботу перший в Україні екопатруль: які обов’язки

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

3 вересня у Львові розпочав роботу перший в Україні екологічний патруль, створений на базі КП «Адміністративно-технічне управління». Представники екопатруля фіксують порушення природоохоронних заходів та правил благоустрою у Львові. Зокрема, у перший день зафіксували самовільну зрізку дерева на вул. О. Степанівни, 50А, склавши протокол про адміністративне правопорушення. Так, до екопатруля запрошують долучатись всіх активних мешканців, які вболівають за стан довкілля у місті.

Про дерева, які зрізали у дворі між вулицями Олени Степанівни — Залізничній, екопатруль дізнався з посту в Facebook. На місці з’ясували і вартість пошкоджених рослин, яка зазначена у постанові Кабміну. Наприклад, за зрізку найменшого дерева доведеться сплатити 200 грн штрафу. На 2800 грн можуть оштрафувати за зрізання дерева, яке у діаметрі має понад 50 см, а також додатково по 100 грн за кожний наступний.

фото: Олександр Мазуренко / ЛМР

«У цьому конкретному випадку було пошкоджено дерева діаметром 34 см, 35 см і 74 см. Загальний розмір заподіяної зеленим насадженням шкоди — 8100 грн», — підсумовує Марина Кустова, начальниця відділу нагляду за станом благоустрою КП «Адміністративно-технічне управління» ЛМР.

«Раніше були екологічні злoчини, які так і не фіксувались. Поліція особливо не цікавилась тим, що, до прикладу, зламане дерево. Порушень насправді є багато: люди скидають сміття там, де його не можна скидати на території міста, люди підпалюють траву та відходи тощо. На такі правопорушення поліція здебільшого не реагує. Йдеться про складання протоколів і намагання притягнути винних до відповідальності.Але насправді головне — вчасно зрозуміти, що така потреба є, тому що переважно такі порушення не є одиночними. Переважно, якщо ми ігноруємо це місяцями або роками, то це означає, що роками воно накопичується і складається. Відповідно, для того, щоб зрозуміти джерела таких порушень, нам потрібні патрулі, які будуть патрулювати фактично важкодоступні ділянки міста, де якраз такі речі регулярно стаються», — зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова.

Відтак, управління екології та природних ресурсів запрошує зголошуватись охочих стати екопатрульними у Львові. Це є неоплачувана робота, але вона дуже потрібна, адже люди дуже часто бачать порушення поблизу власних помешкань і не знають, як діяти. Умовою є те, що кілька протоколів на рік така людина має скласти. Відповідно, вона може продовжувати дію посвідчення щороку або ж може бути позбавлена посвідчення, якщо вона була бездіяльною упродовж року.

Відтепер такі інспектори проходять спеціальне навчання, яке організовує Держекоінспекція. Відповідно, після проходження навчання вони отримують спеціальні посвідчення. Відтак, вони мають право складати протоколи щодо правопорушень. Наприклад, якщо вони знайшли порушника, то вони можуть контактувати з поліцією та складати протоколи, допомагаючи таким чином правоохоронцям”, — додала Олександра Сладкова

Так, екопатрульні регулярно патрулюватимуть місто та околиці і фіксуватимуть будь-яке порушення щодо природоохоронного законодавства. Аби їхня робота була максимально ефективною, спочатку їх навчатимуть працівники Держекоінспекції. А після навчання їм вручать спецпосвідчення від Держекоінспекції. Такий документ дозволить екопатрулю інформувати, попереджати, а також складати адмінпротоколи та, за потреби, викликати поліцейських.

Зараз до складу патруля входять кілька працівників, але їх кількість буде збільшуватись. До екопатруля входитимуть громадські активісти, волонтери, яких набирає управління екології та природних ресурсів. До кінця місяця охочі можуть подавати свої заявки та побажання на електронну пошту та надсилати свою інформацію.

Share.