Субота, 22 Червня

У Львові розпочали будівництво нової лікарні за 700 млн грн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові розпочали будувати новий лікувальний заклад на вул. Смаль-Стоцького, 13. Це буде стаціонар з кількома сучасними відділеннями та поліклінікою Медичного центру Святої Параскеви.

Сьогодні, 16 жовтня, урочисто заклали капсулу та освятили місце під будівництво. За два роки тут постане сучасний медичний заклад з відреставрованими старовинними будівлями. Історичні будівлі XІX століття, які роками перебувають у занедбаному стані, повністю реставрують і повернуть їм історичну функцію – тут облаштують медичний заклад.

Тут буде побудована сучасна лікарня на 100 ліжок. Майбутня лікарня буде мати новий хірургічний корпус на 8 тис кв. м і три відреставровані історичні споруди, в яких буде розміщено додаткові функції – медичні, адміністративні, харчування.

Проєкт облаштування клініки передбачає, що наявні будівлі колишнього Львівського заводу телеграфної апаратури (ЛЗТА) реконструюють і добудують до них новий корпус — стаціонар. Новий стаціонар матиме загальну площу 8000 кв. м і складатиметься з хірургічного відділення на 100 ліжок, сучасного радіологічного та поліклінічного відділень, операційного блоку та реанімації. Інвестиція у цю лікарню — близько 20 млн євро, це приватні кошти клініки.

Лікарня буде інноваційною та сучасною, кажуть у медичному центрі, адже над проєктом працювали консультанти з Німеччини, зокрема архітектурне бюро Андре Янка, та Потсдамської клініки ім. Ернста фон Бергманна.

Відреставрують старі будівлі

Новий медичний центр зі стаціонаром створить додатково 350 нових робочих місць з умовами праці, які передбачають сучасні стандарти санітарії та безпеки. Це допоможе зберегти цінні медичні кадри й талановитих лікарів, оскільки створить альтернативу роботі за кордоном, — наголошують у Медичному центрі.

У хірургічному відділенні буде можливість виконувати до 3000 оперативних втручань на рік за напрямками: хірургія, урологія, гінекологія, отоларингологія тощо.

Приблизно 200 тисяч львів’ян стикалися з Центром Параскеви, отримували тут якісні послуги, я сам профілактично приходжу сюди. Тому дай Бог, щоби у 2022 році ми побачили цю прекрасну будівлю, яка тут буде збудована, і ми будемо милуватися тими прекрасними будівлями, які будуть відреставровані і отримають нове життя. Це велика справа. Також дякую тим добрим людям, які вирішили інвестувати сюди кошти”, — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

До слова, Медичний центр Святої Параскеви входить у ТОП-10 кращих платників податків та роботодавців з найбільшими заробітними платами для працівників.