У Львові реконструюють вулицю Миколайчука та планують збудувати трамвайну колію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На реконструкцію вулиці Івана Миколайчука у Львові заклали 21 мільйонів гривень. У межах робіт планують збудувати трамвайну колію від вулиці Замарстинівської до вулиці Мазепи. Кошти погодили відповідно до розподілу бюджету розвитку бюджету Львівської МТГ на 2023 рік.

Минулого року на всеукраїнському архітектурному конкурсі обрали найкращий проєкт реконструкції вулиці, і переможцем стало ЛКП «Інститут просторового розвитку». Авторами проєкту є Сергій Фіалковський, Ростислав Білинський, Андрій Чайко, Вікторія Скобилко та Олег Шмід.

«У районі наявного кільця розвороту трамваїв на перехресті вул. Лінкольна – Миколайчука – Полтв’яна передбачено влаштування колової транспортної розв’язки з приєднання усіх трамвайних ліній (в тому числі передбаченої генпланом по вул. Лінкольна в напрямку АС «Північна» та з забезпеченням можливості відстою трамваїв з усіх маршрутів).

Усі трамвайні зупинки передбачені парними (в обидвох напрямках) для забезпечення зручної пересадки. На кінцевій зупинці передбачене кільце розвороту, що складається з двох кільцевих колій, довжиною 146 м та 161 м відповідно, що дозволяє розмістити від 5 до 7 трамвайних вагонів, а також з двох обгінних колій довжиною 52 м та 57 м, розташованих між кінцевою зупинкою та кільцем розвороту», – пояснюють в ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Загальна вартість проєкту попередньо становитиме 1 млрд гривень. Після продовження колії, як повідомляв раніше міський голова Львова Андрій Садовий, трамвай мають запустити від вулиці Мазепи до Сихова.


Нагадаємо, виконавчий комітет міськради Львова ще в серпні 2021 року надав функції замовника ЛКП «Львівавтодор» на проєктування та реконструкцію вулиці Миколайчука. Так, на оновленій вулиці має з’явитися відокремлена смуга громадського транспорту, яка буде спільною для автобусів та електротранспорту. У межах проєкту виділена смуга простягатиметься по всій довжині вулиці – аж до виїзду у напрямку Голосківського цвинтаря, а світлофори регулюватимуть смуги автомобільного транспорту.

Спільна смуга руху автобусів та трамваїв має дати можливість розглянути максимально широку транспорту мережу, в тому числі – зв’язати вулицю Миколайчука як із радіальними, так і з концентричними напрямками руху по місту. Зупинки та спільна смуга громадського транспорту дає також безперешкодний зв’язок автомобілів швидкої допомоги із лікарнею.