Неділя, 23 Червня

У Львові псевдокур’єр «Нової пошти» видурює гроші за посилки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У центральних крамницях Львова псевдокур’єр «Нової пошти» намагався видурити у продавчинь гроші за доставку товару. Сам чоловік представлявся працівником «Нової Пошти», хоча не був одягненим у брендовий одяг. Розмовляв ламаною українською мовою. Про це розповідає Zaxid.net.

Чоловік повідомив, що приніс посилку, однак перед тим мусить поговорити із власником крамниці. Тож попросив продавчиню задзвонити своєму шефові та водночас вихопив у неї із рук телефон.

Назар Вань, власник магазину, згадує: «Каже, що нам прийшла адресна посилка, дві коробки, на яких написано «обережно скло». Справа в тім, що нам справді мало прийти дві коробки з продукцією, на яких мало писати «обережно скло». Тому що то мали бути аромамасла і аромалампи, і сума, яку він назвав 1991 гривня».

Тобто чоловік назвав точну вартість товару у посилці.

«Мені він по телефону сказав, що все проплачено, нічого платити не потрібно, чи можна залишити коробки працівнику. А працівнику він сказав, що коробки не оплачені і на ту суму я сказав залишити коробки і віддати 1991 гривню», ‒ згадує власник.

В той же момент зв’язок зник, зловмисник вимкнув телефон та переставив там мову, каже продавчиня Ольга: «Коли я почала його включати там просто з’явилися якісь ієрогліфи».

Дівчина розповідає, що псевдокур’єр поводив себе зухвало та був дуже наполегливим. Після того, як вона відмовилась давати гроші і намагалась ще раз задзвонити шефу, чоловік просто втік. Коли Назар розповів про прикрий інцидент на своїй сторінці у фейсбук, з ним одразу ж зв’язались представники «Нової пошти», адже аферист володів інформацією, яку мають лише працівники компанії, а саме ‒ номер картки клієнта «Нової пошти».

Ми попросили представника «Нової пошти» прокоментувати випадок, адже відомо, що вони проводять своє внутрішнє розслідування. У відповідь отримали листа з поясненнями.

«Оскільки більшість співробітників компанії мають доступ до інформації щодо карток клієнтів, виявити, чи в цьому інциденті був задіяний хтось із них, наразі немає можливості. Служба безпеки також перевірила, хто і скільки разів заходив до онлайн-системи обслуговування клієнтів за номером цієї експрес-накладної, втім підозрілих дій не виявила», ‒ пояснили у «Новій пошті».

Також у листі компанія закликала громадян повідомляти про схожі випадки шахрайства на їхню гарячу лінію. Тим часом у Львові поштовий шахрай побував ще у кількох крамницях, але грошей там так і не видурив.