Неділя, 26 Травня

У Львові протезували військового, який втратив ногу на Харківщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Військовий з Харківщини, 37-річний Роман Полтавець, пройшов успішне протезування в Національному реабілітаційному центрі «Незламні», який розташований у Львові. «Новеньку ногу» захиснику виготовили всього за тиждень, повідомляє пресслужба Першого медоб’єднання Львова.

«Він втратив ногу, рятуючи побратимів. Найбільше боявся, що його покине дружина. Вона підтримала, а ми – допомогли з протезом. Захисник Роман Полтавець зайшов до Центру «Незламні» на милицях, а вийшов – без них», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Полтавець до армії пішов на початку березня.

19 червня під час контрнаступу група українських військових рухалася до селища, яке зайняв ворог. Полтавець помітив сховану у листі розтяжку. Він зупинився і, попереджаючи про небезпеку, пропустив усіх побратимів. Вони лишилися неушкодженими, а він – ні. Після вибуху зрозумів, що лишився без правої ноги. Коли товариші кинулися на допомогу, росіяни почали обстріл з артилерії. Поранений Полтавець просив його покинути, але хлопці дотягли його до найближчого села. Звідти уже швидкою доправили до лікарні, де провели ампутацію.

Зізнатися дружині про поранення чоловік наважився лише на третій день. Розповів, боявся, що покине. Однак тендітна жінка примчала до нього і стала справжньою опорою.

Щойно Роман дізнався – Національний реабілітаційний центр «Незламні» розпочав програму протезування – приїхав до Львова. Команда з хірургів, протезистів, фахівців з реабілітації та психотерапевтів визначила: чоловік готовий до встановлення протеза і розпочала роботу.

«Від миті, коли Роман зайшов до Центру на милицях, а вийшов без них, минув лише тиждень. Тепер Роман вчиться жити по-новому, оскільки отримав шанс на повноцінне життя», – додають в медзакладі.

26 вересня у Львові в Національному реабілітаційному центрі “Незламні” відкрили мобільну майстерню протезування, де виготовляють сучасні протези для людей, які постраждали від війни.