У Львові прооперували немовля з Тернополя із вродженою вадою

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У львівській лікарні Святого Миколая прооперували немовля із вродженою вадою. Дівчинка народилась без трьох сантиметрів стравоходу. Історію дитини розповіли у Першому ТМО Львова, пише Суспільне.

Віка народилася на місяць раніше. Як тільки її принесли до мами, вона почала синіти. Лікарі діагностували у дитини атрезію стравоходу. Це — вроджена вада розвитку, під час якої стравохід у дитини наче поділений на кілька сегментів, не зʼєднаних між собою.

“У дівчинки верхній кінець стравоходу закінчувався сліпо. Нижній — вростав у трахею. Їжа не могла проходити стравоходом та потрапляла у легені дитини, почала розвиватися пневмонія”, — йдеться у повідомленні.

У Віки були погіршені показники згортання, два дні дівчинка перебувала у реанімації під ШВЛ, їй постійно переливали кров. На третій день, коли стан поліпшився, дитину прооперували. Львівські лікарі виконали торакоскопічне втручання.

“Через три маленькі отвори 3 та 5 мм. Спершу — ліквідували з’єднання між трахеєю та нижнім сегментом стравоходу. Потім — зшили його роз‘єднанні частинки. Майже одразу після втручання дівчинка почала дихати самостійно”, — кажуть у медзакладі.

Через 5 днів після реанімації Віка вже пила молоко і поступово набирала вагу.