У Львові продають погруддя Володимира Зеленського, кошти спрямовують на ЗСУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У центрі Львова на ринку «Вернісаж» продають погруддя президента України Володимира Зеленського. Коштує такий сувенір тисячу гривень, а продавець обіцяє спрямувати вторговані гроші на допомогу Збройним силам України.

Сувеніри з зображенням шостого президента України стали особливо популярними минулого року не лише в Україні, але й за її межами. Йдеться про подушки, поштові марки й книжки з біографією.

Фото: Твоє Місто

Громадський діяч та історик Андрій Павлишин у коментарі Tvoemisto.tv зазначає, що, коли це приватна ініціатива, то вона може бути.

«Треба чітко розділяти приватну ініціативу і державний примус. Тобто, якщо такі погруддя з примусу ставили б в недержавних установах, то це було б зле. Зеленський – символ України, і якщо це зроблено добровільно, то нічого поганого в цьому нема. Тут може бути хибна аналогія з путіним, який вже давно став символом спочатку авторитарного, а потім тоталітарного режиму. Однак його бюсти в недержавних установах були як символ лояльності, створювали культ особи», – пояснює він.

Володимир Зеленський також став людиною 2022 року за версією британської газети Financial Times, а журнал Time назвав президента України символом року.

До слова, у 2019 році на одному з сайтів купівлі-продажу товарів також пропонували придбати за 2000 грн погруддя Зеленського. У квітні 2022 року у Білому домі продавали екземпляр із зображенням президента України за 100 доларів. Раніше у Чехії запустили у продаж подушки із його зображенням. Ціна одного виробу становила 570 крон (916 грн) А в травні всі охочі могли придбати в Польщі поштові марки із зображенням Зеленського.