Понеділок, 4 Березня

У Львові презентували сагу про карпатського Робін Гуда

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

29 березня у Львові відбулася презентація фільму “Легенда Карпат” режисера Сергія Скобуна. Про це повідомляє кореспондент Depo.Львів.

Головні ролі у стрічці виконали Валерій Харчишин (лідер гурту “Друга ріка”) та Марія Яремчук (співачка, донька славетного народного артиста України Назарія Яремчука).

Героїчна сага “Легенда Карпат” розповідає про ватажка визвольного руху карпатських опришків 18 століття. Життя простих людей під гнітом польської шляхти, молдовських бояр та угорських феодалів було нестерпним. Активний спротив чинили загони опришків. Найвідомішим їхнім ватажком був Олекса Довбуш. І до яких би підступних методів не вдавались його вороги, для перемоги над сміливими опришками на чолі з Олексою цього було мало.

За словами Сергія Скобуна, Довбуш – це була особистість, яка вела за собою маси. Людина з неймовірними бойовими навичками і даром передбачати майбутнє.

Достеменно відомі лише три дати з життя опришка: 1700 – рік народження Олекси, 1738 – перша історично задокументована згадка про діяльність загону Довбуша, 24 серпня 1745 – день смерті героя.

Історичних джерел мало, тому за основу сценарію взяли одну з легенд, розказану гуцулами.

“Цих легенд є дуже багато серед людей. Ми коли вирішили знімати цю стрічку, вирішили поспілкуватися з місцевим населенням гір. Що вони думаю про Довбуша. Ви собі не уявляєте, скільки інформації ми отримали від сучасних людей про Довбуша. Ми були в безлічі місць, де є нагадування про Довбуша: скеля Довбуша, печера Довбуша, дерево Довбуша, стежка Довбуша…”, – розповів режисер.

За його словами, це й не дивно, адже Карпати – місце, де досі живе дух українського Робін Гуда.

Як розповів промо-продюсер фільму Анатолій Базильчук, стилісти, костюмери і гримери виконали неймовірний пласт роботи, щоб герої фільму стали “справжніми опришками”. Аби їх не впізнавали під час нападів, опришки змащували обличчя сажею, а щоб напустити ще більше страху на панів – кров’ю тварин. У такому вигляді вони й здійснювали свої нічні набіги на панські маєтки.

Як розповів режисер саги про карпатського опришка, зйомки фільму виявилися неймовірною пригодою для всіх учасників процесу, адже ночувати доводилося в горах, іноді, навіть, під завивання вовків. Але довелося звикати і досвід цей виявився недаремним: У кадрах фільму є вовки, дикі кабани та, навіть, зубр.

Режисер жартує, що усі ці звірі також із нетерпінням чекали прем’єри фільму.

Тривалість фільму – 92 хвилини, вікові обмеження 12+.

Сценарій спершу був написаний для телесеріалу. Підготовка до зйомок розпочалася восени 2014 року. За рік приступили до основних робіт. У серпні 2017 року творці фільму анонсували, що замість телесеріалу знімають повнометражний художній фільм.