Вівторок, 27 Вересня

У Львові працюють над створенням Музею фотографії

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

А ви знали, що першу кольорову світлину зробили у Львові у 1905 році? Так ось, маємо гарну новину. У Львові напрацьовують концепцію створення майбутнього Музею фотографії. 2 жовтня на засіданні виконавчого комітету погодили рішення про створення Львівського музею фотографії.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, у мерії підготують концепцію Львівського музею фотографії. Департамент економічної політики, управління комунальної власності міста спільно з Галицькою та Личаківською районними адміністраціями шукатимуть найбільш відповідне приміщення для облаштування музею.

Львівський музей фотографії планують створити для підтримки фотомистецтва у місті. До кінця року мають утворити робочу групу, куди увійдуть: Андрій Москаленко, Наталія Бунда, Христина Процак, Оксана Стельмах та львівський фотограв та активіст Роман Метельський.

За словами львівського фотографа Романа Метельського, на створення музею його надихнула поїздка у Хмельницький і відвідини місцевого музею-студії фотомистецтв, на той момент єдиного такого в Україні. Раніше Метельський з командою сайту “Фотографії старого Львова” анонсував початок роботи над проєктом “Фото музей”.

Новий музей має на меті зібрати в одному місці та зберегти фотоісторію Львова та зразки старих фотоапаратів, аксесуарів до них, фотоальбомів, негативів, журналів та іншої атрибутики. Активіст часто влаштовує кураторські тематичні екскурсії. Остання відбулася наприкінці вересня у Львівському історичному музеї, де розповідали про зародження та становлення фотосправи.

Для експозиції музею вже зібрано тисячі речей. Музей мав би бути «живим», каже ініціатор, щоб у ньому було цікаво, передусім дітям. Завдяки фотографіям можна буде кожному відвідувачу уявити, який був Львів з ХІХ століття і як змінювався. У задумах – також виставковий зал, навчальна фотостудія, а ще планується студія кабінетної фотографії кінця ХІХ століття, також будуть інсталяції, щоб молодь бачила, як раніше робились фотографії у домашніх умовах. Не оминуть увагою і світлини з АТО. Окрему експозицію буде присвячено українським військовослужбовцям і темі вiйни на Донбасі.

Однак фотомузей – це передусім велика історія Львова. Бо мало хто знає, що перше ігрове кіно в Галичині знімав Юліан Дорош, який входив в Українське фотографічне товариство. Його фільм у 1938 році називався «До добра і краси». Юліан Дорош однією камерою зняв, а потім змонтував повнометражний фільм, над яким працював два роки. Ба більше, ще й їздив по селах і містах, презентуючи стрічку. А фінансували виробництво фільму українські кооператори «Маслосоюзу».

Телефонуйте або пишіть за телефоном +38 (067) 675 93 84 і вам допоможуть забрати все ваше добро до майбутнього музею. Контактна особа Роман Метельський.

Share.