У Львові показали, що хочуть зробити на місці недобудованої школи в Брюховичах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На ділянці зі скандальним недобудом новий забудовник зведе готель, дитсадок та реабілітаційний центр для ветеранів. Також обіцяє долучитися до будівництва школи в Брюховичах. Про це повідомив керівник департаменту агломерації ЛМР Юрій Лукашевський.

Зазначимо, що йдеться про недобудовану школу в Брюховичах, що розташована на земельній ділянці площею понад 3,7 га, де росте велика кількість столітніх дерев. Цю територію Брюховицька селищна рада за кілька днів до своєї ліквідації безплатно передала громадській організації під забудову. Опісля була відкрита кримінальна справа щодо цієї передачі і ділянка перебувала під арештом. Проте восени 2022 року цей арешт зняли, і забудовник відразу взявся до робіт – але розпочав будівництво чергового житла замість школи.

“Минулого року на ділянку зі своєю технікою навідався забудовник і спробував почати будівництво. Компанія із Запоріжжя, яка, зі слів їхніх представників, викупила право забудови ділянки у громадської організації із красивою назвою, яке, нагадаю, отримала безплатно від селищної ради… Вдалося демонтувати огорожу та зупинити підготовчі роботи. Справа перейшла в русло судових спорів і тривала фактично до цього часу. Зважаючи, що були видані усі необхідні дозволи селищною радою, то результат судів вийшов не на користь міста”, – написав Юрій Лукашевський.

Зазначимо, що згідно з минулим проєктом, на який дозволила Брюховицька селищна рада, передбачалося 5340 кв м території для житла, 18 600 кв м під торгово-розважальний центр, й ще 500 кв м – для центру реабілітації для учасників АТО. Лукашевський зауважив, що практично вся територія відводилася під облаштування паркомісць, а дерева мали вирубати.

13 липня він повідомив, що зусилля не були даремними: забудовник “Sensar Development” представив оновлений проєкт комплексу. Зокрема, він не будуватиме торгово-розважальний центр, як це планувалося, а зведе лише готель з апартаментами на 3-4 поверхи, також на ділянці збудують дитячий навчальний заклад та реабілітаційний центр для ветеранів площею близько 1000 кв м. Загальна площа забудови має зменшитись приблизно вдвічі – до 44 тис. м2, а площа забудови не має перевищувати 27%.

Компанія також обіцяє долучитися до будівництва школи в Брюховичах та виділить на це 10 млн грн.

Компанія “Сенсар Групп” зареєстрована у Запоріжжі та належить мешканці Дніпра Світлані Васильєвій, яка працювала у різних відділеннях виконавчої служби в Одесі та Києві. Директоркою фірми вказана Олена Бартуль (балотувалася від “Слуги Народу” у 2020 році, але не пройшла). Самого проєкту будівництва в Брюховичах на сайті поки немає.

Нагадаємо, під час проведення інвентаризації на початку березня 2021 року з’ясувалося, що Брюховицька сільська рада списала недобудовану школу. Влада доручила якійсь громадській організації провести демонтаж будівлі школи, начебто через її аварійність.

Зокрема, говорили й про те, що на місці “списаної” школи в Брюховичах планували розважальний центр замість реабілітаційного.

У жовтні минулого року Тим часом у кінці жовтня біля недобудованої школи призупинили незаконні роботи забудовника

Львівський апеляційний суд у грудні 2022 року заборонив будь-яке будівництво на території недобудованої школи у Брюховичах, як щодо земельної ділянки, так і щодо об`єкта незавершеного будівництва

У лютому 2023 року забудовник скасував у Львівському окружному адмінсуді рішення комісії на засіданні міської комісії ТЕБ і НС, яка заблокувала доступ до будівельного майданчика. Це рішення Шевченківська РА оскаржує у Восьмому апеляційному адміністративному суді