У Львові показали першу сонячну електростанцію на даху житлового будинку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У житловому будинку на вул. Торф’яній, 25а – ОСББ «Паркові Вежі», завдяки допомозі литовської компанії Global Bod Group, облаштували сонячну електростанцію. Вчора, у межах заходів Майстерні міста 2023, оглянути станцію прийшло близько 50 осіб.

Наразі у світловий день потужність станції забезпечує електрику на сходовій клітці та у підвалі, відеоспостереження, електрозамки тощо, але крім ліфтів. Та, як наголошує голова ОСББ Олег Панчишин, робота над збільшенням потужності станції буде продовжуватися. Будинок новий, з 2018 року, є у співвласності мешканців. На 10 поверхах розташовано 97 квартир.

«Усе почалося минулого року з придбання блоку безперебійного живлення для роботи інтернет-провайдерів, коли почалися блекаути. І так, крок за кроком, ми дійшли до облаштування автономної сонячної електростанції.

Встановити сонячні панелі на даху нашого будинку і облаштувати автономну сонячну електростанцію нам допоміг відділ супроводу ОСББ Львівської міської ради, який сконтактував нас з компанією Global Bod Group з Литви, які безкоштовно надали нам сонячні панелі», – розповідає Олег Панчишин, голова ОСББ «Паркові Вежі».

Житловий комплекс “Паркові Вежі”

Компанія Global Bod Group безкоштовно надала ОСББ «Паркові Вежі» 36 сонячних панелей. Вартість однієї панелі 10 тис. грн.

«Станом на зараз станція працює у світловий день і забезпечує електрикою електрозамки, приводи воріт, відеоспостереження та обладнання інтернет-провайдерів.

На даний момент ми аналізуємо можливості збільшення генерації електрики для організації безперебійного функціонування інфраструктури будинку під час блекаутів та можливих відключень електроенергії внаслідок російської агресії. Для цього плануємо знайти шляхи збільшення ємності акумуляторних батарей, встановити трифазний інвертор до 15-20 кВт, збільшити напругу та потужність сонячного поля», – пояснив Сергій Солтис, начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради.

Нагадаємо, у Львові з 14 до 20 серпня відбувається Майстерня міста 2023. Ознайомитися із детальною програмою та зареєструватися на події можна за посиланням. У кожного відвідувача Майстерні міста є можливість долучитися до квесту та виграти призи від друзів події. Деталі – за посиланням.