У Львові погодили реконструкцію вул. Миколайчука з прокладанням трамвайної колії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Виконавчий комітет Львівської міської ради погодив реалізацію проекту реконструкції вул. Миколайчука. У бюджеті на 2023 рік на цей проект виділили 21 млн грн.

На засіданні 6 червня виконавчий комітет Львівської міськради зобов’язав ЛКП «Львівавтодор» забезпечити реконструкцію вул. Миколайчука на ділянці від вул. Полтв’яної до перетину вулиці Проектованої з вул. Миколайчука-проектованою.

Проект, який розробило ЛКП «Інститут просторового розвитку», передбачає влаштування трамвайної лінії та розворотним кільцем, забезпеченням безбар’єрного доступу до Національного реабілітаційного центру «Незламні», облаштування смуг для руху громадського транспорту та транспорту екстрених служб і велоінфраструктури по всій довжині реконструйованої ділянки. На оновлених зупинках громадського транспорту облаштують місця для відстою та відпочинку водіїв.

«У районі наявного кільця розвороту трамваїв на перехресті вул. Лінкольна – Миколайчука – Полтв’яна передбачено влаштування колової транспортної розв’язки з приєднання усіх трамвайних ліній (в тому числі передбаченої генпланом по вул. Лінкольна в напрямку АС «Північна» та з забезпеченням можливості відстою трамваїв з усіх маршрутів).

Для реалізації проекту Львівська міськрада має викупити низку нерухомості, що підпадає знесенню, та приватних земельних ділянок, через які пролягатиме майбутня вулиця. У міському бюджеті на 2023 рік міськрада передбачила 21 млн грн. Міськрада домовляється про співфінансування цього проекту від європейських фінструктур.

Загальна вартість проєкту попередньо становитиме 1 млрд гривень. Після продовження колії, як повідомляв раніше міський голова Львова Андрій Садовий, трамвай мають запустити від вулиці Мазепи до Сихова.

Нагадаємо, що першу ділянку вул. Миколайчука – від вул. Пилипа Орлика до в’їзду на Голосківський цвинтар – відремонтували у 2019 році. Після ремонту на вулиці планували запустити тролейбус із автономним ходом.