Субота, 20 Квітня

У Львові почали поширювати фейк про спалах холери

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У кількох групах в соціальних мережах сьогодні, 17 червня, почали поширювати інформацію, що начебто треба очікувати не лише на появу холерної палички, а й спалаху цієї небезпечної хвороби. Відтак, маємо пити, чистити зуби, мити фрукти та овочі лише кип’яченою водою і не купатися у водоймах. Про це повідомляє Твоє Місто.

«Сьогодні в ЛШМД збирала гол.лікар і оголосила попередження. Чекають на появу холерної палички у воді, смертей буде більше, ніж від ковіда. На нас насувається спалах холери! Вже прийшли попереджувальні документи до лікарні», – йдеться у повідомленні.

У Лікарні Святого Пантелеймона, яка дотепер мала назву ЛШМД і яку згадано у повідомленні, це не коментують, називаючи все відвертим фейком.

Як розповіла у коментарі Тvoemisto.tv керівниця Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Тімко-Іванченко, спалахів виникнення холери на Львівщині немає і не очікують, хоча застереження все ж мусить бути.

«Оскільки у Маріуполі через війну зруйновані комунікації, зокрема, каналізаційні споруди та водопровідні мережі, то є потенційна небезпека, що випадки холери все ж можуть виникнути. Зараз триває переміщення людей з однієї території в іншу, відтак, є ймовірність того, що до нас може приїхати людина, яка є носієм холерного вібріона. Крім того, і без війни у Маріуполі були випадки холери. А зараз коли йде війна, руйнування та порушення цілісності водопровідних мереж, маємо бути особливо обачними», – каже Наталія Тімко-Іванченко.

За її словами, медичні заклади в Україні, зокрема на Львівщині, розробили план реагування на випадки виникнення особливо небезпечних інфекцій, у тому числі звернення людини з підозрою на холеру. Йдеться про план заходів, який мають затвердити на 2022-2026 роки.

«Кожен заклад, приймальний покій розробив план дій на випадок особливо небезпечних інфекцій і знає, куди везти хворих, як обстежувати та лікувати. Крім того, щороку з травня до жовтня, відповідні служби обстежують водойми, відкриті річки та озера на наявність холерного ембріона», – каже співрозмовниця.

Востаннє на Львівщині, за словами керівниці Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України, таке обстеження проводили цього місяця. «Але це не означає, що очікуємо епідемії холери», – додала вона.

Зазначимо, що вдома, аби убезпечитися віж хвороби, достатньо мити руки і вживати воду гарантованої якості – бутильовану або кип’ячену.