Неділя, 5 Травня

У Львові після скарги військового покращують умови в поліклініці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Військовослужбовець зі Львова Мирослав Откович опублікував інформацію про неналежне медичне обслуговування у Медичному центру ЗСУ у Львові. Він зазначив, що поліклініка недостатньо облаштована для поранених захисників, немає волонтерських пунктів, пише Твоє Місто.

«Попри запевнення керівника військового шпиталю Книгиницького Володимира (вчора ми навіть потисли руки) сьогодні НІЧОГО не змінилось. Власних волонтерських пунктів як не було так і нема, прийняти допомогу ззовні тут відмовляються. Чи є хто притомний і наділений владою щоб пояснити: допомогу потрібно прийняти попри свою гординю заради поваги до воїнів ЗСУ», — зазначив військовослужбовець.

Представник Уповноваженого в системі органів сектору безпеки і оборони Олександр Кононенко відреагував на публікацію захисника та повідомив про здійснену перевірку клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Міністерства Оборони України у Львові. За його словами, в ході перевірки закладу знайшли підтвердження обставини, про яку раніше повідомляв Мирослав Откович.

Зокрема, в Офісі Обудсмена повідомляють про такі порушення:
  • відсутність електронного документообігу та електронного запису на прийом у військових закладах призводять до паперової тяганини та черг.
  • військовослужбовці з різним ступенем травм змушенні годинами очікувати в черзі на прийом до лікаря. Під час особистого спілкування з військовослужбовцями, останні повідомили, що черги до окремих спеціалістів складають понад 500 осіб. На підтвердження своїх слів працівникам Секретаріату було представлено список осіб, що перебувають в черзі до невропатолога, який складає 557 осіб станом на 31.01.2023 року.
  • в закладі відбуваються як планові, так і аварійні вимкнення електроенергії, що призводить до часткового призупинення роботи закладу, що спричиняє утворення ще більших черг. Більше того, постійні відключення електроенергії створюють додаткові труднощі в безперешкодному доступі до лікарів для маломобільних осіб, так як припиняє свою роботу ліфт.
  • відсутнє належне сервісне обслуговування, зокрема: вільний доступ до питної води, вкрай незадовільний санітарно-технічний стан санвузлів та їх пристосування для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю. Брак штучного освітлення в коридорних приміщеннях, де військовослужбовці очікують своєї черги та заповнюють документи.

«Також, під час особистого спілкування військовослужбовці скаржились на необхідність прибуття до обласного центру з різних населених пунктів з метою проходження військово-лікарської комісії без можливості її проходження за місцем свого проживання. Тому наразі Офісом Омбудсмана вирішується питання щодо вжиття заходів реагування з метою вирішення окреслених проблемних питань», — зазначив Олександр Кононенко.