Понеділок, 24 Червня

У Львові переселенця, який скаржився, що його право розмовляти російською обмежують, затримала СБУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Переселенець Дмитро Городецький у соцмережі поскаржився, що за п’ять місяців проживання на заході України його обурила велика кількість написів та табличок з інформацією “ми не говоримо мовою окупанта”.

“З яких пір російська мова чи будь-яка інша є власністю якоїсь держави, чи власністю якогось президента. Російська мова вона інтернаціональна, на ній говорять в «х*ровойтучі» країнах, ніяк не пов’язаних з Росією. І на ній говорять в нас в Україні. Так історично склалося”, – написав Городецький.

Дмитро Городецький родом з Харкова, на початку повномасштабної війни переїхав до Львова. До 24 лютого він їздив як мінімум двічі до Москви, у 2018 та 2020 роках. Крім того, на російських ресурсах Городецького називають російським блогером.

Львівський підприємець Григорій Козловський відреагував на відео блогера та пообіцяв винагороду в 10 000 гривень тому, хто назве адресу зрадника. Пізніше Козловський розповів на відео, що СБУ вже затримала скандального хлопця.

“Хочу повідомити, що ми його знайшли. Він затриманий. Вже в СБУ. Хлопець, який приїхав сюди розповсюджувати “русскій мір” був не один, а зі своїм хлопцем”, – зазначив він.

Відомо, що горе-блогер 5 місяців проживав у Львові разом зі своїм співмешканцем.

Опісля, блогер записав вибачення, але російською мовою. Він уточнив, що неправильно доніс посил і його відео образило багатьох людей та вибачився.

Дмитро закликав не ділитися по мові, а бути одним цілим і не шукати ворогів серед людей. Він спробував говорити українською мовою, але продовжив російською.

Дмитро уточнив, що багато людей ще не перейшли на українську мову, бо пройшло мало часу, а мова для них незвична.