П’ятниця, 19 Квітня

У Львові обрали проект нового міського архіву

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові на всеукраїнському архітектурному конкурсі з 17 претендентів обрали найкращий проект міського архіву, який планують збудувати на розі вул. Трускавецької та Пулюя. Переможця конкурсу офіційно оголосив під час брифінгу 25 вересня головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, повідомляє Zaxid.net.

«Раніше була вибрана ділянка для будівництва архіву, минулого року був розроблений детальний план території в межах вулиць Пулюя, Трускавецької, Кульпарківської, у якому визначене місце під міський архів. Пізніше ухвалами сесії міськради була відведена ця ділянка для архіву. Після цього ми підготували завдання для конкурсу», – розповів Юліан Чаплінський.

У конкурсі на найкращий проект архіву зареєструвались 38 учасників зі Львова, Києва. Івано-Франківська, Одеси, Харкова, Дніпра, Рівного та Вінниці, подали ж для участі в конкурсі 17 проектів.

З 17 робіт журі відібрало спочатку п’ять робіт, а серед них – три найкращі, які отримають премії.

Перше місце посів проект творчої архітектурної майстерні «КУДІН» з Києва (Віктор Кудін, Михайло Карнаухов, Ольга Рябова, Надія Бесараб, Людмила Косік), автори якого отримають 90 тис. грн премії. За цим проектом і будуватимуть міський архів. За словами Юліана Чаплінського, більшість членів журі віддали максимальні бали саме цьому проекту.

Візуалізація проекту архіву, який посів перше місце

Візуалізація проекту архіву, який посів перше місце

«Одним із завдань конкурсу було не перетворити архів на недоступний ні для кого склад. Цей проект нам сподобався тим, що він має чіткий силует і чітко виражену соціальну основу. Є відкрита тераса, яка може використовуватись просто для відпочинку, як вечірній кінотеатр. Навколо цієї споруди буде заглиблення, яке буде обладнане як скейт-парк. Тобто архів не буде неприступною фортецею, навколо нього зможуть бавитись діти», – пояснив головний архітектор Львова.

На першому поверсі архіву передбачені великий зал для зібрань, кафетерій та лаунж-зона, де мешканці зможуть просто приходити й працювати.

Саме ж сховище документів буде виконане у формі кубу. «Автор зумів вдвічі зменшити площу сховища відносно інших проектів, оскільки запропонував розсувну систему стелажів, які можна рухати і заощаджувати площу. Нам сподобалась ця геніальна простота», – наголосив Чаплінський.

Він також зазначив, що проект-переможець був єдиним, який мав мистецьку складову – фасад кубу автор запропонував зробити з підсвічених 3D-літер.

Фасад архіву буде прикрашений 3D-літерами

Другим у конкурсі став проект львів’ян Василя Балога та Марії Яструбчак, які отримають премію в 60 тис. грн.

Проект, який посів друге місце

Третє місце журі присудило проекту бюро «Паламарчук» з Києва (Ігор Паламарчук, Павло Мокшанський), автори якого отримають 30 тис. грн премії.

Проект, який посів третє місце

За словами Юліана Чаплінського, після визначення переможця розпочнуть виготовлення проектно-кошторисної документації, яка визначить вартість проекту. Розпочати будівництво планують у другій половині 2018 року, а завершити – у 2020 році.

Наступним кроком стане рішення того, хто буде замовником – виконком має затвердити Львівську міську раду, як замовника. Після цього робота повинна пройти ProZorro, а саме має бути показано, що ми цей етап минаємо, так як було проведено архітектурний конкурс. Якщо не буде жодних зауважень, то розпочнемо стадію проектування. Протягом цього часу управління архітектури та урбаністики дасть містобудівні умови та обмеження для цього об’єкту. На етапі проектування буде повністю розбиратися бюджет, після чого ми вже знатимемо скільки все коштуватиме: це буде оприлюднена цифра. Відтак, на сесії депутатів Львівської міської ради буде винесено питання по цьому об’єкту.

«Я сподіваюся, що у цьому році ми встигнемо зробити проект виносу інженерних мереж і комунікацій з цієї ділянки і взимку розпочнемо ці роботи. Реально оцінюючи стан справи, я думаю, що до весни-літа наступного року ми завершимо процес проектування, отримаємо дозвіл на будівництво і розпочнемо роботи. Такий об’єкт будується близько 1.5-2 років. Я надіюся, що до кінця 2020 року цей об’єкт вже має бути готовий і відкритий», – додав начальник управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Юліан Чаплінський.

Усі роботи учасників архітектурного конкурсу можна побачити упродовж 2-х тижнів на четвертому поверсі (біля каб.405) Львівської міської ради.