Понеділок, 26 Лютого

У Львові обрали найкращу кав’ярню 2018 року

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Від четверга у Львові на проспекті Свободи проходила масштабна кавова подія – Lviv Coffee Festival 2018. Відбулось чимало традиційних чемпіонатів в рамках Kulchtsky Coffee Cup. Також на завершення кавового фестивалю обрали Найкращу кав’ярню 2018 року. Цього року нею стала «Вірменка».

Про це повідомляє прес-служба міста.

«Кава і Львів – це речі, які поєднані на все життя. Мені приємно, що ми цього року маємо продовження прекрасної історії, бо це та вулиця, де каву добре робили і 10 років тому, і 40. Це «Вірменка». Ніколи би не було такої хорошої кави, якби не ті всі гості, які приходять і які знають толк у каві, які постійно стимулюють вас всіх щодня бути кращими», – зазначив міський голова Львова.

© city-adm.lviv.ua

Нагадаємо, цього року на відкритті LVIV COFFEE FESTIVAL зварили запашну каву у величезній 20-літровій джезві, і кожен охочий зміг її посмакувати у поєднанні з найсмачнішим фестивальним тортом.

Нагадаємо, торік на фестивалі кави у Львові нагородили найкращу кав’ярню 2017 року – теж «Вірменку».

Як зазначили організатори, ця кав’ярня перемогу здобуває вже втретє.

Довідка

“Вірменка” – це культова кав’ярня міста, яка існує з 1979 року.

Унікальні старі фото з «Вірменки

Влітку 2016 року у “Вірменці” була проведена реставрація. Залишились автентичні кладка, перекриття, такі елементи, як фрагмент кам’яного порталу ХVI-XVII ст. та інше. З’явились старі фотографії, на яких можна знайти Кузю з Братів Гадюкіних та інших завсідників старої “Вірменки”, книжкові полиці. Деякі книжки можна взяти почитати за філіжанкою кави, а деякі навіть купити. Тематика книжок: Львів, Вірменка, Любов, Кава… Існує у “Вірменці” і так званий “буккросинг” – можна принести книгу та обміняти її на іншу.

Ще одна гарна традиція, яка продовжується у “Вірменці”, – це підвішена кава. Раніше у кав’ярні це було неписане правило: підвісити друзям каву, тобто купити каву і попередити дівчат, що коли прийде той чи інший товариш, щоб йому її налили. Тепер для цього є дошка, на якій позначатимуться іменні кави, тобто для когось конкретно, та вільні – для будь-кого.

А каву і надалі варять традиційно по-східному, з використанням вже новітніх технологій. Смак кави став ще кращим. Як і раніше, гості беруть участь у приготуванні кави в турці, яка ніби витанцьовує, загортаючись у пісок.

До кави гостям засмакує львівський сирник та натуральні наливки власного виробництва, а також оригінальні лікери “Вірменка”: Старий Львів, Кавовий, Тірамісу та Шоколадний.

Унікальні старі фото з «Вірменки

І як показав час, “Вірменка” завжди буде “Вірменкою”, щоб не відбувалось за її стінами, вона продовжуватиме бути втіленням літопису Львова.