Неділя, 14 Квітня

У Львові новий рекорд України: зварили 78 кілограмове мило

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

5 травня у Львові встановили Національний Рекорд України. У “Львівській майстерні мила”, виготовили гігантський шматок мила. Рекорд – “Найбільше мило ручної роботи в Україні” вагою понад 78 кілограмів зафіксував представник Національного реєстру рекордів України. Про це повідомляє Gazeta.ua.

Для виготовлення мила залучили п’ять майстрів миловаріння. Готували його за карпатським рецептом варіння мила – лише з натуральних продуктів. В основу увійшов мед, деревинна зола, лляна олія та трав’яний настій. Використали 30 кг лляної олії, 11 кг соняшникової олії, 2 кг обліпихової олії, 5 кг карпатського меду, 3 кг суміші карпатських трав, 6,5 літрів джерельної води та 2.5 літрів лужного попелового розчину. Мило залили у спеціально зроблену для цього форму ще п’ять днів тому. Встановлення рекорду – офіційне зважування приурочили до святкування 762-річчя Львова.

Фото: Львівська Майстерня Мила

“Основний критерій рекорду – це вага. Організатори планували мило вагою в 60 кілограмів, а вийшло більше. Перевершили себе. Такий рекорд – вперше реєструємо”, – каже експерт Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.

Гігантське мило ще деякий час буде виставлено на огляд для всіх охочих. Потім його розріжуть на шматки.

“Мило поріжемо на шматки і передамо у дитячі сиротинці. У ньому лише натуральні інгредієнти, тому, сподіваюся, діткам сподобається”, – каже одна з організаторів заходу, Марія Соболєва.

Мило створили у формі піраміди та розміром 50х70х100 см.

До встановлення цього рекорду, найбільше мило в Україні важило близько 50 кг, а згідно з законодавством, новий рекорд має перевищувати попередній на 10%.